• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HeAd

najveci problem je to sto na Jahorini i kad ima tri metra snijega prelomnice brzo odu i vec standardno poznate lokacije...to nije problem samo Jahorine vec svih skijalista koja nemaju topova....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


DarkoN

da su radili kako treba do sada bi bilo sve zavrseno. meni je neshvatljivo da se onako dugo cekala ta famozna folija, i kada se docekala da niej sve bilo spremno za njeno postavljanje. po meni je to prilicno neozbiljno, bez obzira sto je rok izgradnje sledeca godina.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BOJAN-BG

izgleda da ce ove godine biti dosta i pravog i vestackog snega

vip-jahorina

moja prognoza: 15-20.12. a kako kod nas uviejk nesto bude, onda do pocetka novogodisnje smjene, tj, 25.12.

DarkoN

Quote from: vip-jahorina on 29 November, 2010, 23:01:24
moja prognoza: 15-20.12. a kako kod nas uviejk nesto bude, onda do pocetka novogodisnje smjene, tj, 25.12.
da ce biti gotovi radovi ili da ce pasti brdo snijega?
ja se iskreno nadam da ce radovi biti zavrseni, jer bi to puno znacilo za uredjenje staza.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

20% smjestaja zavisi od toga. nesto ne vjerujem da je OC-u svjedno, nego su se opekli prosle godine, pa bolje reci da je za slijedu, a ako bude ove  ole

DarkoN

razumijem to sto pricas. ali moras priznati da su neke stvari uradili prilicno neozbiljno. u ovom slucaju ne mogu da krivim oc za to nego izvodjaca radova, tu prvenstveno mislim na ovaj dio oko folije. da nije bilo cekanja i odugovlacenja sa tim topovi bi vec bili u funkciji.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

hmmm....
po meni neozbiljno je bilo to sto su mogli predpostaviti, ako vec nisu znali - a sto se nije smjelo dogoditi, da ce imati problema sa expropr. zemljista. e to su trebali ranije rijesiti, pa nebi onda se ovoliko cekalo.
OC je ove godine na vrijeme napravio tender, nije bilo zalbi, sve je teklo po planu dok nije doslo do zastoja zbog nerjesenog vlanistva.

Sad imamo istu pricu. Predvidja ce 6sjed na Praci, a nije rijeseno pitanje zemljista. To se sad treba rjesavati, kako bi smo u aprilu imali normalni tender i zavrsetak radova u oktobru.
E tu je doslo do greske.

Izvodjac radova ima jos rok do tamo negdje jan/feb (mozda i duze ako su lose vrijeme u ugovor ugradili). Znaci, oni nisu krivi, niti je njih previse briga. OC je odradio, kao sto sam rekao sve, osim pocetnog problema. Detaljnu analizu mogu samo oni iz OC-a dati, a u to sumnjam, jer samokriticnost im nije jaca strana.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Ja bi pustio da urade to smireno...ne na brzinu jer bi sve otislo u .... pa bi bilo za par dana renoviranje jer se nije imalo vremena zavrsiti kako je i zamisljeno  ::) ja im dajem fore do 01.januara..... ako do tad ne urade onda stvarno sramota.....neki bi za mjesec napravili i novu ski-stazu jer znaju kako i sta se radi  ideea:(

crniborder


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)


DarkoN

vip-e ima li kakvih novosti, vezanih za ove topove? rade li ista na tom jezeru?
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

Evo nesto novo, vise kao test koji nam opet pokazuje da je skoro sve manje-vise spremno.
Danas su provjeravali i testirali vodozahvat  "TIROLSKE KASKADE" koji se nalazi na raskrsnici iza hotela Board prema hotelima Bistrica i Nebojsa i koji dalje ide prema glavnoj bazi (tehnicka baza).
Prije svega je tesiran prirodni potok na to dali ima dovoljan protok i cirkulaciju vode i kako to sve u paketu funkcionise.
Svi su zadovoljni i sto se tog segmenta tice, sve je Ok. Test polozen!

Ostaje ta nesretna folija cije postavljanje zavisi iskljucivo od vremenskih (ne)prilika. Ali valjda ce i to zavrsiti. Onda ide cijeli sistem u testiranje. Preostali topovi se jos moraju prikljuciti.
Ja se nadom tom svom nekom imaginarnom terminu 15-20.12. a najkasnije do novogodisnje smjene.