• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Big_DANE


skiDeki

Ja sam prosle godine ostao duze na odmoru da bi se provazao sestosedima i vredelo je

Nadam se da cu se skijati po vestaku ove godine...
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


BOJAN-BG

kakve su prognoze za narednih 10 dana trebace im vestacki sneg ako misle da zadrze i ovo malo turista sto im dolazi

HeAd

u Banja Luci sipa...da ga je kako prebaciti na Jahorinu  regge
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BOJAN-BG

ima li najava da puste bar topove u rajskoj i na prelomnicama ogorjelice kako su najavili do nove godine

DarkoN

ima li ikakvih informacija o topovima? nisam siguran da li bi ista znacilo i da ih puste.  3:( 3:( 3:(
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

aap

Dali neko zna, dali ce ove sezone pustiti u upotrebu magnetne kartice?

Big_DANE

Quote from: aap on 27 December, 2010, 09:37:15
Dali neko zna, dali ce ove sezone pustiti u upotrebu magnetne kartice?

Postoje magnetne...samo TRAZI tamo gde uzimas ski pass...platis 10KM vise...a pare ti vrate kad ti njima vratis skipass! :)

vip-jahorina

po informacijama koje imam sutra startaju topovi (bar dio njih)
na kojem principu ce to sve raditi, cu vam objasniti kad skupim par minuta vremena ....

looka

Quote from: Dane_LuDjaK_NS on 27 December, 2010, 11:33:09
Quote from: aap on 27 December, 2010, 09:37:15
Dali neko zna, dali ce ove sezone pustiti u upotrebu magnetne kartice?

Postoje magnetne...samo TRAZI tamo gde uzimas ski pass...platis 10KM vise...a pare ti vrate kad ti njima vratis skipass! :)

U èemu je razlika ako smijem da pitam?  :-[ :-[  :-[

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

ne moras stalno ubacitavati kartu u lejzer ..(kao sa sezonskim kartama)

looka

Quote from: harison on 28 December, 2010, 11:57:57
ne moras stalno ubacitavati kartu u lejzer ..(kao sa sezonskim kartama)
Hvala drugu haretu!  ;D

vip-jahorina

U razgovorima sa Kamcom i Koromanom sam saznao detalje oko pustanja topova.
Sistem se vec dva dana puni vodom. Sve je zapelo na samom kraju kod postavljanja folije. Mada je folija vec zavarena i moguce je u nju pustiti vodu, nije u potpunosti "spremna" za koristenje, a kako se ispod folije nalaze skupocjeni uredjaji, izvodjac je htio da ide na sigurnu kartu a i dobili su potporu iz oc-a da ipak ne pustaju vodu u jezero zbog velikog rizika.
Samim tim ostaje pomocno jezero i direktno napajanje iz hidranta. Zato nije moguce pustiti sve topove u rad vec ce se probati osposobiti prsten oko ogorijelice za pocetak. A kasnije bi se i djelovi prace osnjezavali.
Prvo ce se pojedinacno topovi testirati, tek onda pustati u pogon. Testiranje ce se vrsiti na licu mjesta, a ako sve bude ok, onda se prelazi na automatski sitem sa kojim se upravlja direktno iz Italije

Ukoliko bude sve u redu, mozemo ocekivati da sutra u toku dana dobijemo prve umjetne pahulje na Jahorini

DarkoN

Quote from: vip-jahorina on 28 December, 2010, 23:47:03
U razgovorima sa Kamcom i Koromanom sam saznao detalje oko pustanja topova.
Sistem se vec dva dana puni vodom. Sve je zapelo na samom kraju kod postavljanja folije. Mada je folija vec zavarena i moguce je u nju pustiti vodu, nije u potpunosti "spremna" za koristenje, a kako se ispod folije nalaze skupocjeni uredjaji, izvodjac je htio da ide na sigurnu kartu a i dobili su potporu iz oc-a da ipak ne pustaju vodu u jezero zbog velikog rizika.
Samim tim ostaje pomocno jezero i direktno napajanje iz hidranta. Zato nije moguce pustiti sve topove u rad vec ce se probati osposobiti prsten oko ogorijelice za pocetak. A kasnije bi se i djelovi prace osnjezavali.
Prvo ce se pojedinacno topovi testirati, tek onda pustati u pogon. Testiranje ce se vrsiti na licu mjesta, a ako sve bude ok, onda se prelazi na automatski sitem sa kojim se upravlja direktno iz Italije

Ukoliko bude sve u redu, mozemo ocekivati da sutra u toku dana dobijemo prve umjetne pahulje na Jahorini
nadam se da ce to biti sutra uradjeno. vipe koliko uopste znaci ako se pusti taj prsten oko ogorjelice? da li je odatle moguce razvuci snijeg i osposobiti cijelu ogorjelicu? kakav je njihov plan?
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...