• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Peglas

...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

Simiki


DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

BOJAN-BG

dal je to moguce ljudi moji,u 93 minutu su proradile zirafe,cestitke za ulozen trud

DarkoN

Quote from: BOJAN-BG on 31 December, 2010, 11:34:10
dal je to moguce ljudi moji,u 93 minutu su proradile zirafe,cestitke za ulozen trud
znao sam ko ce se najvise obradovati.  :bravo::( :bravo::( :bravo::(
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

01xxx01

e moj darko, life sucks, ha?
meni kad neko kaze da je ljubomoran posto zivim u sarajevu i mogu skijati kad hocu - sta ja da odgovorim?

slikovito govoreci - something like this:  :'( :'( :'(

LadyBird

Nek' smo i te topove doèekali prije Nove godine  ;D  :bravo::(
live, love, ski :)

vip-jahorina

Ukratko sa jahorine:
Topovi su sinoc gruvali, kao sto smo najavljivali vise kao test. 6 topova je radilo na prstenu ogorijelica. Jedan je imao problema, tako mi je talijan reko koji ga popravlja.
Sa Kamcom i Vladom sam sve do sada sjedio, malo sam im objasnio problematiku staza I nase primjedbe, o tome cu drugi put, vezano za ovu temu, topovi ce vecaras opet u pogon.


vip-jahorina

evo slika prvih pahulja vjestackog snijega an Jahorini  :bravo::(   :bravo::(
Nije to jos to, ali bar je pocelo! Svaku noc ce sad pustati odredjeni dio topova, i provjeravati kakvo je stanje. Nakon toga ide prsten Ogorijelica 1+ 2 u pogon. Cin Zavare foliju, ide ostatak sistema.
Jucer sam direktno sa momcima sto vare foliju razgovarao, i kao sto mi je Korman rekao, folija je zavarena velikim djelom, ali ima tih rupa koje pokusavaju zavariti. Kako mi rekose do srijede bi mogli zavrsiti. Ali o tom po tom, sad slike prvih vjestackih pahulja  ludzatobom:((









Jedan od topova je imao probleme, i nije htio praviti snijeg. Tu su strucnjaci iz Snowstara koji su mi malo objasnili kako i sta.
U svakom slucaju su na ovom topu dizne zacepljene i momak ih pokusava odcepiti.
Osim toga, rekao mi je ono sto znamo od prije, ali evo od strucnjaka: vanjska tem. mora biti -3, a temp vode sto niza.
(lomio sam jezik na talijanskom, ali sam se sporazumio  :bravo::( )


DarkoN

bice pod prismotrom i dalje kao i do sad. cinjenica je da je ovo trebalo biti i ranije ali bolje ikad nego nikad.  :bravo::( :bravo::( :bravo::(
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

skiDeki

Pozdravljam prve vestacke pahulje na Jahorini i nek test faza prodje sro pre i u najboljem redu :bravo::(

Vip, naravno hvala na slikama i dobrim vestima, nagrada sleduje hug:(
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

BOJAN-BG

nek su proradili kako tako  :bravo::( :bravo::( :bravo::(

a za slike vipe imas rakiju od nedelje

matik

Quote from: BOJAN-BG on 31 December, 2010, 18:25:27
nek su proradili kako tako  :bravo::( :bravo::( :bravo::(

a za slike vipe imas rakiju od nedelje
i ja dolazim u nedjelju i spreman sam u to ime  popiti  rakiju a naravno i poæastiti s kojom samo recite deèki gdje i kad?   jedva èekam ole

BOJAN-BG

Quote from: matik on 31 December, 2010, 18:31:37
Quote from: BOJAN-BG on 31 December, 2010, 18:25:27
nek su proradili kako tako  :bravo::( :bravo::( :bravo::(

a za slike vipe imas rakiju od nedelje
i ja dolazim u nedjelju i spreman sam u to ime  popiti  rakiju a naravno i poæastiti s kojom samo recite deèki gdje i kad?   jedva èekam ole

zborno mesto royal