• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

brera


DarkoN

mislim brera da nisu zavrsili sve oko one famozne folije. jer da jesu sigurno bi to do sada objavili. tako da od prace vjerovatno nema nista bar za sada.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera

Quote from: DarkoN on 04 January, 2011, 12:33:40
mislim brera da nisu zavrsili sve oko one famozne folije. jer da jesu sigurno bi to do sada objavili. tako da od prace vjerovatno nema nista bar za sada.
Ako je tako ode sezona u pièku materinu. >:( >:( >:( Izvinjavam se za te rijeæi ali tako osjeæam.

FreakBL

Ako ima neko izvjestaj sa staze bilo bi super. Ima li kamenja? Jel ispeglano? Jbga novi board...   8)
Volim snijeg pa makar i na razglednici.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Quote from: FreakBL on 04 January, 2011, 12:52:22
Ako ima neko izvjestaj sa staze bilo bi super. Ima li kamenja? Jel ispeglano? Jbga novi board...   8)

ak mislis uzimati i druge godine onda ne zali...vozi dok ga uopste ima  s:nij) s:nij)

vip-jahorina

stanje na stazama je druga tema, ovdje samo o topovima ...
folija je problem, i to sto je nisu stigli zavariti kad je bilo vrijeme. sad kubure i cekaju toplije vrijeme da bi je dovrsili. cim je dovrse, u ruku od 2-3 dana je jezero puno i onda moze cijeli sistem raditi.
naravno da u ovakovom sistemu uvijek moze doci do greske, recimo sad nisu imali dovoljno pritiska jer je hidrant negdje pustao vodu! Ali zato postoji test faza da se otkriju eventualne greske i naravno otklone.
Ja vam mogu reciu da se oko toga radi, ali opet postoje problemi u komunikaciji izmedju izvodjaca i OC-a tako da mso primorani dobijati samo nezvanicne informacije, jer u principu ne postoje zvanicne informacije.

Ali dobro, idemo dalje, topovi drmaju koliko sistem dopusti, a bice uskoro i vise...

FreakBL

Quote from: harison on 04 January, 2011, 12:56:36
Quote from: FreakBL on 04 January, 2011, 12:52:22
Ako ima neko izvjestaj sa staze bilo bi super. Ima li kamenja? Jel ispeglano? Jbga novi board...   8)

ak mislis uzimati i druge godine onda ne zali...vozi dok ga uopste ima  s:nij) s:nij)
[Ma imam neki od pretprosle sezone, ubio se za kamenja. :) Hvala VIP-u na informacijama i vidimo se uskoro.  anan
Volim snijeg pa makar i na razglednici.

HeAd

Quote from: vip-jahorina on 04 January, 2011, 12:58:52
stanje na stazama je druga tema, ovdje samo o topovima ...
folija je problem, i to sto je nisu stigli zavariti kad je bilo vrijeme. sad kubure i cekaju toplije vrijeme da bi je dovrsili. cim je dovrse, u ruku od 2-3 dana je jezero puno i onda moze cijeli sistem raditi.
naravno da u ovakovom sistemu uvijek moze doci do greske, recimo sad nisu imali dovoljno pritiska jer je hidrant negdje pustao vodu! Ali zato postoji test faza da se otkriju eventualne greske i naravno otklone.
Ja vam mogu reciu da se oko toga radi, ali opet postoje problemi u komunikaciji izmedju izvodjaca i OC-a tako da mso primorani dobijati samo nezvanicne informacije, jer u principu ne postoje zvanicne informacije.

Ali dobro, idemo dalje, topovi drmaju koliko sistem dopusti, a bice uskoro i vise...

realno gledajuci ja nevjerujem ni da ti topovi mogu raditi na hidrantskoj mrezi...bas radi pritiska....ili...moraju imati dodatne pumpe da to poguraju...eto malo nagadjam ;D
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BOJAN-BG

rade neizmenicno nemogu da ih puste sve odjednom,pustaju ih tamo gde je naj kriticnije

HeAd

pa da u pravu sam  ;D
ko kad se poljeva basta  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

sina

sreca  njihova sad ce ugrijati,pa ce moci da zavare tu foliju..

Peglas

...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


HeAd

ovo su topovi vampiri oni ne mogu na svjetlo dana  ;D
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4