• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

loop

allways stand sideways!

pvb

Sorry, ne mogu da prebacim slike sa telefona na komp.
Za utehu to je model sa rukom i sajlom za izvlacenje sa kojom mogu da tabaju sve, pa i zenski spust.
http://en.prinoth.com/Snow-Groomers/Everest

skiDeki

Svidja mi se informacija za nove ratrake, nadam se da ce staze biti bolje uredjene, kao i da ce se sredjuivati i oni delovi koji do sad nisu (ili ce opet nesto smisliti samo da ih ne uredjuju)

Trafo na praci ideea:(  da nema neke veze za novim sestosedom, jer trenutno dole nema potrosaca, pogonska stanica je na vrhu, znaci.....
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

pvb

....pa ja sad ne znam. Slikao sam juce trafo i jezero (prazno) i stazu sve do Kadinog vrela, ali k'o sto rekoh ne mogu da prebacim slike.
Meni izgleda da trafo sluzi i za pumpe za jezero i za buduci sestosed ili cetvorosed. Iskreno, nisam vozio ove sezone Pracu jer sam se uzbudjivao na Bjelasnici, pa ne znam sigurno kad je trafo zavrsen (a izgleda ko da je juce zavrsen).
Jbg, kad volim Bjelu ko i Jahorinu.
Inace, po ratracima je sad Jahorina ispred Kopa koji jos uvek ne moze da taba srednji i gornji deo Bele Reke II.
Eto, bravo za izbor ljudi iz OC za ratrake.
Da sumiram:
Sa malo truda ovo moze biti jedini ski centar na kojem se skijaju svi narodi bivse Juge (i jos nekih okolnih zemalja) sa velikim zadovoljstvom za pristojne novce.
OC, uz vise truda moze to i da ostvari jer ionako su sve odluke na njemu.

P.S.
Jbes Alpe kad nemaju dusu!


pvb

E Mijate, sta ces al' ja post'o Bosanac od tol'ko vremena koliko provodim po Bosni, pa reko' posle par losih godina za skijanje ove i naredne mora da napadne 2 i po metra a ovi ce valjda do tada i procitati uputstvo za ratrake i tabati to kako valja.

Nego, planirajte vi Jahorinu, ove godine nema da omasi! Nemoguce da nekoliko sezona ide nizbrdo. Nisam neki Alan Cumak al' osecam da ce biti skijanja od 29.Novemra do 17 Aprila.

Samo mogli bi doci i na Jahorinu i leti. Evo ja juce ubro 150 gr. jagoda a borovnice sam kupio jer sam popizdeo beruci jagode. (pre branja jagoda treba popiti pivo!)
I jos nesto:
Zlatibor je bulja, Jahorina je konza!!!

Dodjite da se druzimo!
Ovo je raj!


pvb

Ma ja sam Mijate poceo da razmisljam kao i zaposleni u OC-u!

Glavna misao je: "Kako cemo? Lako cemo!" Jos i ako dobijamo pare od drzave - pa zasto da brinemo! Imamo dva nedovrsena sestoseda, zasnezavanja do pola zavrsena, ratrake koje ne znamo da vozimo (al' cemo da naucimo), privatizacija koja se odmakla kontroli, planove za buducnost takodje imamo do pola i naravno da se uzdamo u onu da i u Sahari pada kisa pa je logicno da i na Jahorini padne sneg posle tol'ko godina- misli su onoh koji vode J.

Sta da kazem, optimista sam j'b' ga!

A i kafana pomaze, naravno:)

loop

allways stand sideways!

looka

Koliko ratraka su nabavili ako si vidio?  ::)

skiDeki

Izgledaju zaista mocno, jos da zavrse sistem za osnezavanje pa da imaju sta tabati!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

pvb

Dva komada, ista ko na slici (oba imaju vinc).

Radiohead

nesto mi govori da ce ova zima biti dobra puf:)

Aschen

Nazalost slika je jako losa, ali bice nove uskoro. Vjerovali ili ne, radnici OC-a su juce poceli uklanjanje kamenja sa gornjeg dijela Poljica (lijeva strana gledajuci od Satora). Radili su na potezu gdje je ona uvala kad se mora hvatat spust da bi se izletilo do vrha. Tu prvo ode snjeg i ostane go kamen. nadam se da ce nastaviti i na ostalim dijelovima

skiDeki

Samo nek rade, mada su dosta kasno poceli, ali imaju jos dosta vremena, pa ako se potrude.....
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...