• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Radiohead

Pa VIPe provjer nam da popunimo ovu prazninu do snijega ;)
bar da bude ona ''obecanje ludom radovanje'' ::)

vip-jahorina

cesto sam provjeravao, pa bi ovaj put ipak ostavio da se malo iznenadim  puf:)

skiDeki

Quote from: vip-jahorina on 10 November, 2011, 15:38:16
cesto sam provjeravao, pa bi ovaj put ipak ostavio da se malo iznenadim  puf:)
U kojoj opciji ce biti iznenadjenje, ako se sve bude radilo kako treba ili ako sve ostane na proslogodisnjem nivou??

Ovo je malo hamletovski zar ne?
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

brera


DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera

 3:( 3:( Jesi pravi, to nije sabota¾a, to je kvar. devil:( devil:( devil:( (:smijeh: (:smijeh:

DarkoN

Quote from: brera on 10 November, 2011, 15:58:19
3:( 3:( Jesi pravi, to nije sabota¾a, to je kvar. devil:( devil:( devil:( (:smijeh: (:smijeh:
ako to neko uradi onda je sabotaza a kvar je kada se sama probusi  devil:( devil:( devil:( devil:(
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera


Radiohead

Quote from: vip-jahorina on 10 November, 2011, 14:42:38
meni je objasnjavao Koroman da su htjeli iskoristiti nocno osvjetljenje koje vec postoji i to onom stazam od satora, pa okolo do termaga.
Ja mislim da je to osvjetljenje preslabo i da bi bilo dosta povreda, pa sam bio protiv toga. Onda mi on rece da se na nove stubove od 6sjeda ne smije nista postavljati, nego bi morali nove stubove razvlaciti.
Ja mislim da takvi stubovi se mogu realizovati za nekih 5000-6000 KM. Dovoljni su da se postave mali stubici na visinu od oko 4-5 m sa po 4 reflektora i to na 4 mjesta:
izlaz sa lifta, prelomnica ispod ili na sredini prelomnice sa 6 reflektora tako da pola njih osvjetljava jednu a pola drugu stranu. Slijedeci na doljnjoj prelomnici i naravno u cilju staze.
Gledam juce, recimo dole poljice-linijom 6sjeda ide i stari dvosjed Poljice koji lani nije ni radio nikako, koliko se sjecam 3:(
Tako da se i ne mora nista kaciti od rasvjete na 6sjed, vec mogu iskoristii infrastrukturu 2sjeda za osvjetljenje staze, isto i za Ogorjelicu ideea:(
Mislim da za ovo fakat ne treba puno truda, a ni novaca, samo dobre volje, pa vratiti ce im se u nekom obliku, znam da je za njih nocno skijanje samo dodatna obaveza, ali stvarno bi exrtea bilo.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

evo da ukljucim radiohead i prikljucim se tipkanju...prosle sezone odletim na laviniste (staza S) i u onoj uvali ima neka rupa po sred staze licila mi je na saht bez poklopca poduboka je pa ako slucajno ovi maheri nisu primjetili et nek znaju da i tamo ima posla ta ruta je odlicna i nije u minskom polju  ;D po meni sto se nocnog skijanja tice tu rastu cijene karti (za sta za ono 200m staze  ??? ) s tim ako se bude posebno stampala nebi bila ispod 10-15KM (bolji proracun 5-6 rakija) jos mislim citav dan skijas-bordas jos da ides na nocno pored onoliko kafana tu moras biti BRERA


BOJAN-BG


HeAd

stob se reklo meni nikad ne bi palo na pamet da idem skijati na nocno...ljepse mi je noci u kafani ili na bazenu...al ajde de...onu tanjiracu bi trebalo noci vrtiti i postaviti reflektore na poljicama u duzini onog tanjira...pa ko nema za rakije nek se mrzne i nocu  ;D
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

thief

http://bhski.ba/aktuelnosti/vijesti-iz-bih/812-vlada-rs-nastavlja-da-ulae-u-jahorinu.html

:bravo::(