• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Kupres

Started by vip-jahorina, 14 December, 2009, 23:54:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HeAd

meni licno pored Jahorine...Kupres je extra skijaliste...narocito sada kad su ga nabrijali cetverosjedom i topovima...samo da je malo vise kafana bilo bi jos bolje :bravo::( (:smijeh:....prosle godine sam bio i odusevio se duzinom staze i pravo se naskijao...sve u svemu zao mi je sto danas sam bio sprecen da dodjem gore :( >:( :(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Croazy



vip-jahorina

vidim da vas ova tema zanima, a mi nemamo nista protiv, cak nam je drago da ljudi ostaju u regionu da napravimo jednu rubriku samo za Kupres.
Tu bi mogli vas par davati slike i izvjestaje sta je i kako je bilo ??


HeAd

Bravo Vip na podrsci jer dosta ljudi ovdje na forumu svoje skijaske dane provodi na Jahorini, a i ulovi koji vikend na Kupresu.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

bogdanovicbl


HeAd

mislim da na ovoj stazi na stozeru ima ova strma strana lijeva i ova blaza desna...ne bi bilo lose oprobati to....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

dasas


01xxx01

Bogdanovicu BL, super su ti slike!
mi smo culi da je super Kupres a zanima nas alternativa za Jahorinu kad je ovdje lose vrijeme (tj lijepo vrijeme he he), tako da je ovo bas dobar update!
jest da nije bas blizu iz Sarajeva ali ako se noci moze biti i to dobro!
je li ko spavao gore, i kakve su ocjene?
hvala unaprijed!
;D

MarijaBB

Quote from: 01xxx01 on 22 December, 2009, 11:37:03
Bogdanovicu BL, super su ti slike!
mi smo culi da je super Kupres a zanima nas alternativa za Jahorinu kad je ovdje lose vrijeme (tj lijepo vrijeme he he), tako da je ovo bas dobar update!
jest da nije bas blizu iz Sarajeva ali ako se noci moze biti i to dobro!
je li ko spavao gore, i kakve su ocjene?
hvala unaprijed!
;D

Kako sam ja bila u kompleti sa Bogdanovicem, mogu da potvrdim sve navode a da opovrgnem navod o hladnoci. Mislim, nije bilo toliko hladno, bilo je hladno u p...m.... Nismo se stigli ni oznojiti od letanja. Mislim brukaaaaaaa.
Dosta banjalucana smo vidjeli. Puno splicana i makarana.
Spavali nismo, ali ima sajt dalmacijaski pa bacite oko tamo.
Sto se tice cijena klope i pica, sasvim normalne. Primaju sve valute iz okruzenja. Samo nismo imali dinara da pokusamo i sa dinarima, aostalo sve uzimaju.

Gospoda su u odnosu na Vlasic. U nedelju, kada smo mi isli je bila cesta jos pod snijegom, pa se putovalo duplo sporije. Kupresu dajem glas u odnosu na Vlasic. I to glascinu :).

Parking 0 KM
Kuhano vino 2,5 KM
Rucak (grah sa kobasicom, pire  gulas, pomfri i slicno) prosjek 6 KM
Kafa 1,5 KM.....

Cijene kao u BL.
Za pocetnike i neskijase koji uce, postoji dvosjed sa dugackom blagom stazom na kojoj mogu super da uce skijati.
Mi jesmo bili prvi dan sezone, pa nema dovoljno kafana i mjesta gdje se moze popiti nesto da se okrijepi i dusa i tijelo :) ali vjerujem da je u jeku sezone super. Kupres nije alternativa Jahorini, ai je za vikend skijaliste odlican izbor (Cajusa)
A za Stozer, ce vidimo.

Veliki plus za uredjenje staza, i poslije onog kijameta u subotu. Potrudili su se. Svaka cast.
Rado bih ovom prilikom pozdravila i radnike na Vlasicu, i rekla im da ostave lopate i svako po ovcu neka zaduzi i neka cuva, jer oko skijalista nemaju blaaaaaaaaaaaaaaaage veze. Od turizma i sporta su miljama daleko.

01xxx01

he he he - hvala, Marija, na veoma zanimljivom postu!
:bravo::(

o Vlasicu imam slicno misljenje pa mi je bas drago da mogu da racunam na ovaj Kupres kao escape iz grada ako dune kakav tornado na Jahorini (na koju samo sto se nismo preselili, he he)!

pozdrav iz Sarajeva~!

Croazy


HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


md

"Pivom protiv trbu¹njaka!!!"
"Sportom protiv droge - Biciklom u Amsterdam!!!"