• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Akcija "manje cjene za skijase sa regije"

Started by braco, 20 December, 2009, 14:24:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

raca

Quote from: vip-jahorina on 22 December, 2009, 22:54:33
mislim ako bi dali ljudima sa Pala popust bi bio fenomenalan uspijeh. dalje ici nema sanse, jer recimo sarajevo ima oko pola mio stanvnika i daje jedan veliki dio gostiju, tako da to ispada iz kombinacije po ekonomskoj logici.

Ne pratim situaciju, ali zasto ne bi bilo logike, 20 evra je ko kuca u tim krajevima, pa vecina ljudi gleda na skijanje kao na luksuz koji ne moze sebi da priusti i apsolutno nemaju interesovanje za to. Dosta mladih ljudi znam koji zive na Palama a da nikad nije stala na skije. Napravite malo mini istrazivanje i pogledajte koliki se procenta ljudi iz okoline ikad u zivotu provozao nekim ski liftom na Jahorini. Sarajevo ima pola miliona, tim prije, to su ljudi koji su non stop na zimovanju, :) rijetko ko dodje samo da se skija a da ne potrosi nista, tipa neki caj, rucak ili tako nesto. Pretpostavljam da je jedno dvije nedelje, max tri u cijeloj sezoni prevelika guzva, ali ne vjerujem da je tako cijele godine. Prosle godine sam bio jedan vikend u martu kad su se vrtile korpe skoro prazne... ne znam koja je ekonomska logika u tome.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

DarkoN

ova ideja za sarajevsko-romanijsku regiju je odlicna, mislim da bi na taj nacin i olimpijski centar mnogo vise zaradio. vecina ljudi bi uzela sezonski ski pass(sa ovim popustom sto je vip rekao) jer onda svercovanje nema smisla. dok su ovakve cijene dobro je ljudima koji svercuju i koji se bave iznajmljivanjem ski pass-ova dok oc nema nista od toga.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

raca

Godisnja karta, sa slikom, koja ne bi morala da vazi u vrijeme najvece sezone, promo cjene za stanovnistvo u toku godine... ima nacina.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

DarkoN

kad bi bilo malo dobre volje u oc-u sve bi se to moglo realizovati. jos jedan od problema je i taj sto je na ovom forumu ocigledno malo ljudi iz sarajevsko-romanijske regije koji vjeruju da se na ovaj nacin moze nesto postici.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Mega Deki

Ljudi o cemu vi. Treba SKINUTI cene ski pasa. Ovde kod nas ljudi jos nisu shvatili sta znacni konkurencija a plus jos i kriza. Odose ljudi preko granica. U Austriji kupis pas i skijas na 300 km staya kad i gde hoces. A cene.... Kod nas bi ako moze da se za 30 dana uzmu pare i gotovo. he he. Toga vise nema i nece biti a OC neka razmisli. Samo da ne bude kasno. Jel ko ode tesko se vise vraca. austin:(
Mega Deki

DarkoN

sve to stoji sto ti kazes ali nama je jahorina na 15-30 min voznje, i za nas bi puno znacilo kada bi migli da imamo tu privilegiju da placamo ski pass po povoljnijim cijenam u odnosu na ostale. ali si za jedno upravu za 20 km staza cijena ski pass-a je previsoka. ja volim jahorinu ali cinjenice su cinjenice.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...


Mega Deki

Kazem ja snizice ali ce im biti kasno, kao sto vec i sad jeste. Ali dobro svako ima svoju matematiku. OC misli da isplati  sestosede za 15 dana ako bi moglo ali ocigledno da ne moze. U svakom slucaju ja sam za definitivno snizenje pasa,smestaja kao i svih drugih cena. Ja na Jahu idem pa idem ali mnogi nece.....Nek se neko zapita zasto...
Mega Deki

brera


Big_DANE

Bas tako... mislim da OC nema tacnu taktiku...tj. nemaju CILJNU GRUPU!!!!!! TREBALI BI SE POZABAVIT MALO MARKETINGOM!!!
CILJNA GRUPA LJUDI - dal su mladji ili stariji, dal su iz Srbije, Hrvatske,Slovenije, Makedonije,Austrije( primer :P ) itd....
Kao sto kaze Brera ...treba prilagoditi cene tim ljudima sto najvise dolaze(BIH,SRB,HRV,SLO), i tako omoguciti ljudima koji nikad nisu bili na planini i nemaju tu mogucnost jer jednostavno ne mogu da izdvoje 300-400E za skijanje ( REALNO - onaj ko nema opremu itd, instruktor...) a imaju veliku zelju da dodju...oni jedni cak ni ne pomisljaju na zimovanje...jer nemaju da se prehrane...
Cena SKIPASS-a ...sta reci...jbg...voleo bih da znam kako razmisljaju...sta su smislili... JER AKO SLEDECE GODINE ODRADE SVE STO SU PLANIRALI (4 lifta dodatna pored sestosjeda, osnezavanje staze Skocine(Praca), i sredjivanje staza i eventualno prosirivanje) I POVISE CENU SKI PASS-a...licno mislim da ce to biti tuzno...i ruzno od OC! Naravno izgubice gomile turista...
A da ne pricamo  o CENI SMESTAJ PREKO LETA (posto o zimskoj necu da komentarisem)...JE KATASTROFA SKUP!!!!!!!!
Od 30-70E za noc!!!!!!!!! DAL SU TI LJUDI NORMALNI! Zamislite da je 10-15E nocenje sa nekim doruckom, pa te gazda lepo proseta po Jahi...pa se nadises vazduha...pa ovo pa ono...milion stvari...negu uzmi oderi da covek ne postoji! :(

zzdado

Ja bi Vam odmah dao popust 80 posto pa skijajte na Jahi Vi iz Sarajevsko Romanijeske regije do mile volje ,a nas iz ostalog dijela BiH ko j..e.Pricate gluposti ,ko da je Bosna  velika ko Rusija....Halo ba , definitivno su karte preskupe i ne vrijede vise od 30KM .......I ja iz Zenice i moj kolega iz Banja Luke ili Sarajeva ne zasluzujemo ovakve cijene niti na Jahorini a boga mi ni na Bjeloj ili bilo koj drugoj planini.RECESIJA je ljudi ostaju bez radnih mjesta i placa... i  briga  tamo nekim papcima-seljacinama iz oba OC-a za djecu i neke buduce skijase.ZIVI BILI PA VIDJELI KAKVI CE IM FINANCUJSKI POKAZATELJI SEZONE BITI TAMO U MAJU KADA BUDU PODVUKLI RACUNICU.Masovnost je jedini izlaz iz ove situacije ,a to se ne postize sa 39KM i kafom od 3KM i rakijom od 4KM.TO APELUJTE NA RTRS i OSM i FTV i RSG i i nim RTV stanicama u regionu.IZEM TI OVAKAV TURIZAM!!!!

Big_DANE

Quote from: zzdado on 27 December, 2009, 12:34:09
RECESIJA je ljudi ostaju bez radnih mjesta i placa... i  briga  tamo nekim papcima-seljacinama iz oba OC-a za djecu i neke buduce skijase.ZIVI BILI PA VIDJELI KAKVI CE IM FINANCUJSKI POKAZATELJI SEZONE BITI TAMO U MAJU KADA BUDU PODVUKLI RACUNICU.Masovnost je jedini izlaz iz ove situacije ,a to se ne postize sa 39KM i kafom od 3KM i rakijom od 4KM.TO APELUJTE NA RTRS i OSM i FTV i RSG i i nim RTV stanicama u regionu.IZEM TI OVAKAV TURIZAM!!!!
1000000000%

raca

Quote from: Pineapple_Express on 27 December, 2009, 12:16:20
Bas tako... mislim da OC nema tacnu taktiku...tj. nemaju CILJNU GRUPU!!!!!! TREBALI BI SE POZABAVIT MALO MARKETINGOM!!!
CILJNA GRUPA LJUDI - dal su mladji ili stariji, dal su iz Srbije, Hrvatske,Slovenije, Makedonije,Austrije( primer :P ) itd....

Ima vise ciljnih grupa, rijetko koji turisticki centar se skoncentrise na samo jednu grupu, pravi se portfolio i SWOT analiza, pa se mozda obrati paznja vise na jednu grupu koja bi potencijalno mogla da ima veci doprinos, ili ako su druge dobro zastupljene a ne vidi se mogucnost prosirenja, onda se obrati paznja i na druge grupe koje nisu zastupljene... Prosto taj odnos je ono sto se zove prostor odluka. :) Medjutim kod nas cini mi se da su svi najzainteresovaniji za high class turizam, to je ono 4,5 zvjezdica hoteli i tako dalje, udaranje po usima. I tata bi sine,... ali taj ko bazira turizam na Jahorini na tome trebao bi da kupi kompas.

Malo sam se glupo osjecao kad sam pokusao da nadjem smjestaj na Jahorini sad za NG, kad pitam za nesto (po meni) normalno kao da sam nekoga uvrijedio, tako sam i odustao. Taj budzet za tri, cetiri dana sam preusmjerio za Tri Doline u februaru, za 7 dana.

Mozda nema veze sa konkretnom temom, lako je kritikovati, ali mi se cini da neke odluke su donosene bez mnogo prakticnog razmisljanja. Odluka o gradnji dva sestosjeda je mogla biti zamjenjena sa izgradnjom jednog i kupovinom snijeznih topova, a gradnju drugog odloziti za iducu godinu. Dzaba i sest sestosjeda ako u jeku sezone nema snijega.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Big_DANE

Raco slazem se sa tobom...i moje misljenje je isto..samo se mozda nisam dobro izrazio...al u svakom slucaju 0 bodova za portfplio i analizu bilo kakvu!!!!!
Jbg RACO znas i sam da je takozvana NG popularna i velika je potraznja...a ljudi su malo bezobrazni sto se toga tice i ne zele da izadju u susret jer im ''cepas'' nedelju....tako je kako je... u svakom slucaju ''tri doline'' te cekaju :) nadam se next year i ja cu ih obici :)
A to za sestosede je bilo kriticno vec...jer oni stari dvosedi su bili SMRT...to se moralo pod br.1 promeniti....a sledece godine idu topovi i jos koja zica i skilift.... :D


U SVAKOM SLUCAJU DAJTE manje cjene za skijase sa regije!!!!!!!!!!!!!!

raca

Quote from: Pineapple_Express on 27 December, 2009, 14:11:14

Jbg RACO znas i sam da je takozvana NG popularna i velika je potraznja...a ljudi su malo bezobrazni sto se toga tice i ne zele da izadju u susret jer im ''cepas'' nedelju....tako je kako je... u svakom slucaju ''tri doline'' te cekaju :) nadam se next year i ja cu ih obici :)
A to za sestosede je bilo kriticno vec...jer oni stari dvosedi su bili SMRT...to se moralo pod br.1 promeniti....a sledece godine idu topovi i jos koja zica i skilift.... :D


Ma jasno mi je sve, ali opet. Ja cu na Jahorini biti posle ng, tu sam u blizini za odmore, na istocnim obroncima Jahorine ;), obicno dodjem s autom ujutro i vratim se uvece, nego sam bio namjerio da malo odmorim gore s curom, ali eto, nista od toga.

Kontam i to, rekao sam vec, lako je kritikovati, ali eto sad u jeku sezone, po meni, vise fale topovi nego ski liftovi.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.