• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Zakon o ski centrima u RS

Started by vip-jahorina, 25 January, 2010, 00:03:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Igrom slucaja sam imao priliku pogledati prijedlog zakona o ski centrima koji bi u narednih par dana u skupstini trebao biti usvojen.
Ima par interesantnih stvari. Prije svega o motornim sankama. Njima bi se trebala zabraniti u potpunosti voznja stazama. Samo OC / gorska sluzba bi smjela se od tada voziti uz posebnu dozvolu po stazi.
Do sada je to bila samo "preporuka" te nije imala zakonske osnove o kaznjavanju. Vozaci se samo se mogu upozoriti.

Dalje, staze se moraju po odredjenim pravilima oznaciti.
Ski skole moraju biti registrovane i smiju imati samo licencirane ucitelje. Uvesce se i osiguranje ucenika. Tako da ce ove divlje skole biti zabranjene u potpunosti.
Ima jos dosta toga, ali se nas ne tice previse ....

skiDeki

Konacno da se donese i realna zakonska regulativa o tim stvarima. Samo me plasi cinjenica da se kod nas mnogi zakoni ne postuju i nikad ne zazaive. Nadam se da to ovde nece biti slucaj!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

zum

Podrzavam, mada to i mene isto plasi. Ali mislim. tu je forum pa cemo slike kaciti i slati nacelniku policije sa peticijom.
Bas me zanima kako ce manda reagovati.

skiDeki

Quote from: zum on 25 January, 2010, 00:10:34
Podrzavam, mada to i mene isto plasi. Ali mislim. tu je forum pa cemo slike kaciti i slati nacelniku policije sa peticijom.
Bas me zanima kako ce manda reagovati.
Odlicna ideja, fotografija je najbolji dokaz.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Quote from: skiDeki on 25 January, 2010, 00:11:58
Quote from: zum on 25 January, 2010, 00:10:34
Podrzavam, mada to i mene isto plasi. Ali mislim. tu je forum pa cemo slike kaciti i slati nacelniku policije sa peticijom.
Bas me zanima kako ce manda reagovati.
Odlicna ideja, fotografija je najbolji dokaz.

Jos bolje je kad imas snimaK!!!! :)  SAMO PO DZEPU I U TVORZA!!! EVO KOD NAS OVAJ NOVI ZAKON U SAOBRACAJU ...DA VIDIS KAKO SE ODMAH SMIRILI RAZNORANI NEOBRAZOVANI VOZACI!!!!

enkidu

Quote from: vip-jahorina on 25 January, 2010, 00:03:06
Igrom slucaja sam imao priliku pogledati prijedlog zakona o ski centrima koji bi u narednih par dana u skupstini trebao biti usvojen.
Ima par interesantnih stvari. Prije svega o motornim sankama. Njima bi se trebala zabraniti u potpunosti voznja stazama. Samo OC / gorska sluzba bi smjela se od tada voziti uz posebnu dozvolu po stazi.
Do sada je to bila samo "preporuka" te nije imala zakonske osnove o kaznjavanju. Vozaci se samo se mogu upozoriti.

Dalje, staze se moraju po odredjenim pravilima oznaciti.
Ski skole moraju biti registrovane i smiju imati samo licencirane ucitelje. Uvesce se i osiguranje ucenika. Tako da ce ove divlje skole biti zabranjene u potpunosti.
Ima jos dosta toga, ali se nas ne tice previse ....

Odlièno, podr¾avam skroooz!!

greeny

Ja skinem kapu onom ko uspije registrovati ski skolu i zaposliti samo licencirane ski ucitelje  :bravo::(
Po novom zakonu obuku mogu raditi lica sa licencom koju izdaje smucarski savez Republike Srpske...a oni jos ne izdaju licence za ski instruktore.  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: E ko je pisao zakon svaka mu cast...nasa posla

loop

U RH je to vrlo strogo, i koliko sam cuo masne su kazne, evo tu ima infomacija... http://www.hzuts.com/
allways stand sideways!

vip-jahorina

ja mislim da ce licence se preuzeti od BiH. znaci ko je imao BH licencu, njemu ce biti automatski priznatai i RS licenca.

greeny

Quote from: vip-jahorina on 05 February, 2010, 13:23:33
ja mislim da ce licence se preuzeti od BiH. znaci ko je imao BH licencu, njemu ce biti automatski priznatai i RS licenca.

Da, ali ni BiH savez ne izdaje licence  ;D A i procice mnogo vremena dok se u BiH ne uvede red kao sto je npr. u Hrvatskoj ili Srbiji. Jedino imaju sanse ovi sto su licence dobili u zemljama koje su clanice ISIA-e i imaju medjunarodnu licencu...nazalost BiH je izgleda jos daleko od toga...