• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Bansko, Lucky Bansko, itd...

Started by 01xxx01, 25 January, 2010, 02:46:01

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

01xxx01

I takooo, evo nas u Banskom, na nagovor tj. preporuku prijatelja koji su bili ranije i vratili se prezadovoljni!

Ubacili smo se u aparthotel Lucky Bansko, 4 zvjezdice, 250 EUR je 7 dana po osobi, included bazen, teretana, podzemni parking, sauna i sve ostale perverzije iz te oblasti, wireless internet u sobi a i lobiju, storage room za ski opremu itd
Apartman je DIVAN, stavicu link poslije da sad ne opisujem, u dnevnoj je mini kuhinja sa svim posudjem, kao i dva dvosjeda koji se razvlace (navodno imaju opciju, ako se bukira direktno preko hotela sto je doduse skuplje nego preko Kontikija preko kojeg smo mi bukirali, da moze da dodje 4 ljudi za cijenu za dvoje. nisam se raspitivala, ali pise im na sajtu), 2 TV-a, jedan u dnevnoj i jedan u spavacoj, svasta nesto!
Posto je Bansko malo simpa selo, sve je maximalno 10 minuta pjeske jedno od drugog, ali su sve super organizovali i iz Luckyja npr, koji je bas na suprotnoj strani sela od gondole, ide shuttle (nov, cist, kulturan) svakih pola sata do gondole i nazad. ako je veca guzva ide ih vise. najbolji je fol sto je ovo Bansko KRCATO hotela i ama bas svaki - osim Kempinskog koji je do gondole - ima ovaj sistem prevoza. Na prvom spratu je skijasnica, free naravno.
Gondola ide od pola 9 do 16:15, i staje na pola planine. Osim toga imaju sest 4-sjeda, jedan 3-sjed, i sest malaca. Svi su novi i pice k'o ludi! Selo se nalazi na 935m nadmorske, a vrh skijalista na 2600!
Evo karta skijalista: http://www.banskoski.com/bansko_map_en.html. Staza je 70 km, tj. 16 staza, za svakog ponesto: moje dvije omiljene su Plato 1 i Plato 2, koje su na samom vrhu i okrenute prema SUNCU. Podsjecaju me na Olimpik i jos jedan Olimpik, he he he, idu paralelno, ali su laganije od Olimpika. Pored njih je - a to je ujedno na jos malo visem startu - funpark za bordere i freeridere. Ima ta luda Tomba staza na kojoj je nagib 73%. Tu izbjegavam, he he, a nije ni bila otvorena posto su se vozile na njoj bas sad FIS utrke. Ustvari moja omiljena staza je kombinacija ovih Platoa i jos 2 staze, kojom se u kontinuitetu moze spustiti SEDAMNAEST kilometara do centra sela - apsolutno divno!!! Staze su SVE DO ZADNJE u savrsenom stanju, snijega ima dovoljno, ali je sve i pod topovima koji podebljaju gdje zafali - cak i ova dukgacka staza je citava pod topovima koji su kad smo krenuli kuci poslijepodne bili ukljuceni tamo gdje se izlizalo malo. Imaju i nekakve depozite snijega pored staza, ne kontam u cemu je fazon - bukvalno veeeeeeeelike hrpe snijega ogradjene kao nekim najlonom - velicine npr 2 dzipa zajedno. Tog svuda ima na random mjestima.
Sta jos?
E, da, pasovi - dnevni je 50 KM (jedan lev jednako jedna KM), a poludnevni 37 KM. To im je jedino skuplje nego kod nas, ali je sve toliko dobro uradjeno da mi nije zao. Ustedi se nesto ako se uzme sestodnevni npr.
Sto se tice cijena u gradu sve kosta koliko i u Sarajevu, a na planini mozda za mrvicu skuplje nego na Jahorini, ali su cijene bas skoro pa iste. U hotelu npr, koji je jos kao eto jedan od skupljih, svi sokovi ili pivo kostaju 3 KM. Long Island Iced Tea je 9 KM - toliko je i u Sarajevu. Cijene hrane - ista stvar. Velika pizza je recimo izmedju 7 i 10 KM svuda. Eksperimentisali smo veceras i u hotelu posto smo bili previse smoreni da izadjemo napolje - imaju taj svedski sto veceru npr koji kosta 11 KM a odlican je! Kolaci su im super! Hrana me podsjeca kvalitetom i izborom u hotelu na Vucka. Dorucak je dio aranzmana i jedan je od boljih koje sam jela.
Citavo mjesto su pokupovali stranci, prvenstveno Britanci, tako da ih je svuda, kao i Srbijanaca i Grka... Ima od ih tradicionalnih mehana, preko regularnih kafica, svega, ukljucujuci klubove (u ovom hotelu izmedju ostalog), night clubs, Guinnes puba, nekih erotskih budlastina, he he he... Prodavnice ski opreme su svuda, bukvalno ide ovako - hotel, mehana, ski oprema, hotel...
Sta je jos zanimljivo? Ako se ko cega sjeti nek pita, odoh jos da ubacim koju sliku i spavanjeeee!
sleep:(

01xxx01


01xxx01

i evo pogled sa jednog od cetvorosjeda!




01xxx01

1. situacija na vrhu, kad se sidje s lifta!
2. moje omiljen staze, Olimpik i Olimpik




harison

Quote from: 01xxx01 on 25 January, 2010, 02:46:01
night clubs, Guinnes puba, nekih erotskih budlastina, he he he... P


E sad si me navukla na ovu planinu nenormalno svaka cast, cim budem radio za neku OK platu odo tamo da vidim to cudo i uzivam bar 7 dana ko covjek  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: :bravo::(

01xxx01

e nek' si se ti navukao na erotske budalastine, he he he  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

evo jos par slika :

1. grad pod oblacima, u daljini negdje
2. gore gdje je onaj "krst" tj "plus"  :P starta ova staza luda od 17 kilometara




01xxx01

Hare, ne vidi se od sunca, ali ovo brdo lijevo na prvoj slici je gdje pocinje ovaj borderski fun-park tj EXTREMNI DIO - penju se gore na vrh i nema sta se ne radi od njih, a dolje - po mom prestrasenom misljenju - provalija  :'(
ovo drugo je isto dio te dugacke staze  ludzatobom:((




01xxx01

da privedem kraju - evo jos jedan pogled nazad, i kraj staze. stanes maltene na asfaltu, u centru, ispred kafane Happy End - prigodno, he he he!
(:smijeh:




01xxx01


harison

Svaka cast, za ovo... nadam se da ce i drugi kad odu negdje uslikat i postavili...takodje i mali info da nas upoznaju sa skijalistima  :bravo::( cjena, provod, pass i ostalo bas kao sto je i ovdje napisano

BOJAN-BG


skiDeki

Bravo za detaljan izvestaj i divne slike! Po ovome sto sam video i procitao, Bansko je jedno ozbiljno evropsko skijaliste koje ima mnogo toga da ponudi za jednu sasvim korektnu cenu. Bilo bi dobro da neko iz OC pogleda ovo da vide kako rade ozbiljni!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

md

"Pivom protiv trbu¹njaka!!!"
"Sportom protiv droge - Biciklom u Amsterdam!!!"

01xxx01

hvala, hvala, super je pa reko' steta da se ne zna!
:-)


by the way, nasla sam i nesto sto im ne valja - ne jedu ljudi kruh?!?!
sokirana sam! jedu ga otprilike u minimalnim kolicinama, pekare NE POSTOJE, a ovo sto ima da se kupi po radnjama je onaj izrezani nekakav jado!
:'(

e, da, kad sam kod hrane - u Sofiji je McDonalds prejeftin - mi uzeli usput da jedemo 4 burgera i 2 pomfrita i kostalo nas 8 KM  ::)

harison

aaaaa daj kad bi to bilo na Jahorini, nebi ljudi nigdje isli jesti sem u MC haahah jojjjj jesu likovi pametni  :bravo::( :bravo::( :bravo::(