• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Izgradnja zatvorene dvorane na Jahorini

Started by vip-jahorina, 14 February, 2010, 16:12:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DarkoN

Quote from: umjetnik on 14 February, 2010, 19:23:00
Problem parkiranja je, po meni, problem broj 1!!!
parking i jesete i nije problem. danas i pored onolikog broja auta, a bio je veoma veliki, parking kod izlaza dvosjeda skocine(praca) je bio skoro prazan. na onako velikom parkingu je bilo svega 5-6 auta.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

narvno Darko i mislim da je velika stvar da dobijemo dvoranu. morate skontati, da pored dvorane ce se praviti garaze za 6sjede, osnjezavanje, sto je velika stvar.
Ali, ipak nije lose da znamo kakve ideje nam jos mogu proci u cilju unapredjenja Jahorine, pa ih tu i tamo mozemo mozda i iskoristiti.

Recimo, ako postoji mogucnost (ovo sad nabacujem misli, znaci bez konsultacija) da napravimo uz dvoranu i otvoreno klizaliste, koje ne kosta puno i nadjemo sponzora za to, zasto da ne? Narvno u ovoj temi je imperativ DVORANA.

BOJAN-BG

Quote from: DarkoN on 14 February, 2010, 19:43:30
ljudi bez uvrede ali otisli ste siroko. mislim da treba gledati malo realnije. nemoze sve i nemoze odmah. mislim da je za pocetak odlicna ideja da se napravi dvorana koja ce ljeti da sluzi za pripreme sportista a zimi da bude ledena dvorana za klizanje. nesto kao zetra(ne govorim o velicini). mislim da bi se na taj nacin privuklo jos turista. kako zimi tako i ljeti. u svakom slucaju odlicna ideja.
ja sam vise da zimi bude takodje dvorana za rekreaciju

DarkoN

mozda si u pravu, ali mislim da bi jahorina kao ozbiljna planina koja poseban akcenat stavlja na zimski turizam morala da ima bilo kakvo klizaliste(neracunajuci ono kao klizaliste kod termaga).
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera


ttk

Izgleda mi super ideja da se pocne misliti o tome kako da se Jahorina ucini zanimljivom tokom ljeta vecem broju ljudi. Dvorna jeste neophodna. Ali koliko ja shvatam VIP trazi ideje za neke druge sadrzaje da OC, hotelieri, iznajmljivanje vikendica, kafane...  mogu da imaju korist!

Pitanja za sve clanove foruma:
Da li dolazite na Jahorinu ljeti?
Sta bi vas privuklo pa da je posjecujete?

Pitanje za VIPa: Sta je bilo sa Master planom?

Da bi se Jahorina ucinila primamljivom ljeti mislim da, pored novih sadrzaja, treba ozbiljno razmisliti o 2 stvari (najmanje)
1 Prestanak izgradnje na Jahorini! Jahorina ljeti izgleda kao jedno veliko i neuredno gradiliste! Umjesto zvukova prirode cije se lupa cekica a ceste su pune kamiona i blata koji oni ostavljaju.
2 Ozbiljno ciscenje! Zimi se ne vidi, jer je pokriveno snijegom ali pored ceste ima dosta smeca. Kesa, flasa, konzervi... Brdo izmedju naselja Sator i staze Poljice je godinama sluzilo i nazalost cini mi se da jos uvijek sluzi kao deponija smeca. (Pretpostavljam da toga ima i na drugim stranama, ali ovo sam vidjela)

ttk

A sada malo konkretnih prijedloga!

Mountain bike y Quad

Ali zakonski regulisati (gdje i kako moze da se vozi). 

[prilog je obrisao administrator]

HeAd

bazen i wellnes i taèka  (:smijeh:

a sve druge prepistai od austrijanaca i eto ti ideja :)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

ttk

snow park - skate park

za zimu i za ljeto

Big_DANE

Quote from: ttk on 15 February, 2010, 09:56:25
snow park - skate park

za zimu i za ljeto

Da da...skate park nije nesto tesko napraviti ..ovde u NS su poceli da rade...bice bas EXTRA...nisu nesto ni para ulozili...
kad bude gotov na proljce eto i slika :)

SLAZEM SE sa TTK da treba poraditi sa svim ugostiteljima na PROMOCIJI ZASTITE ZIVOTNE SREDINE TJ. DA LJUDI NE ZAGADJUJU NE BACAJU SMRAD I SMECE...POD TIM PODRAZUMEVAM KANTE I KONTEJNERE NA JAHORINI U VELIKIM KOLICINAMA!!! POGOTOVO MALE KANTICE OKO POCETNIH STANICA OKO HOTELA ...U NASELJU SATOR ONE VELIKE KONTEJNERE!!!! JA NE MOGU DA VERUJEM DA STVARNO LJUDI PRAVE DEPONIJU OD SMECE!!?!?!!

ZA SAD >>>> MALA HALA + SNOW PARK <<<< A USKORO BI TREBALI NEKO KLIZALISTE NARAVNO I SALON IGARA POVECI... POSLE MOZE DOCI BAZEN I WELLNES.....
STO KAZE HEAD >>>> PREPISATI OD AUSTRIJANACA!!!!

zeyneel


brera

Jel' to onaj sport sa metlama i zogerima ?
Quote
[/color]
Da, curling je taj sport sa kegljem (19,1kg te¾ak) i metlama.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Ma dajte vi meni NOVAC, ja odo u Sloveniju sta ce vama dvorana na Jahorini ja napravim u Slo. na Kaninu malo vecu kucici u eto nam ZIMOVANJE sve free i ko god dodje dobro dosao forumasi imaju prednost (samo ce brera, imati apartman) ....ponesite hrane sa sobom i uzivamo svi skupa  :bravo::( :bravo::(

Ma ja bi napravio neke bungalove i jedno 7 komada i izdavao po najjeftinijoj cjeni  sleep:( bili bi uvjek puni :P hahaah (opet bi tu brera imao 1 samo za sebe)

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

3d