• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

TRODNEVNO UZIVANJE NA JAHI !!!

Started by Big_DANE, 08 March, 2010, 00:57:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Big_DANE

Evo da i ja opisem iskustvo i utiske sa ovog mog trodnevnog zezanja i bordanja na Jahi uz NOVE sestojsede!!! Krecem u sredu vece 23.30h busom do Pala sa ALEKSA TOURS-om.. Joj autobusa...ima jedno 3 tone prasine u sebi..prljav..horor...al jedina stvar dobra je sto je bilo samo nas 15-ak...ja KUNTO U SARAGAMA!!!  ;D :bravo::( :bravo::(
Stizem oko 6.15h (cetvrtak)...cekam prevoz do Jahe pijem chajic u kafanici i mezno neki grisini ...malo smeknuo kancelariju ''VIP JAHORINE'' i cuvenog VIPMOBILA ....kad stize '' jahorinski lauda'' BRANE sa sve VIPMOBILOM i picimo na Jahu...usput se upoznamo i rece mi ko dobar dan da je krkno auto pre nego sto je dosao po mene..mrtav ladan...kao da se nista nije desilo.. (:smijeh: (:smijeh: :bravo::( :bravo::(  Na Palama tog jutra kisa sa nekom susnezicom... kako se krecemo prema Jahi...sve vise
snega i vise uzbudjenja... :) Jbg  kao malo dete kad mu das lizalicu!!!  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Stizemo na plato poljice....tu je hotel Rajska Dolina....tu je gomila kafica...ski rentala..hotela..pansiona...i NOVI SESTOSJED '' BATANEO " ugledah!!!! Stade dah!!! :P
Idemo dalje prema vikend naselju Sator...dosta dosta vikendica i pansiona...mnogo lepo uradjenih i uklopljenih sa okolinom...premda mi je jedan malo zapao za oci jer je strcao ( sivi objekat skoro sav u staklu - kad se prodje stari Peggy(sad je ski rental i kafanica mala) u naselju Sator...jedno 50m - BAS NIDJE VEZE SA AMBIJENTOM ).....Brane me dovozi do istog Peggy-ja ...preko puta je MM vikendice rezidenshn '' VIP JAHORINE'' i veselja koje sam nazalost propustio... Bio sam smesten oko 50-ak metara od peggy-ja . Pozdravljam se sa Branetom i brze bolje do vikendaje da se raspremim i spremim za stazu...vikendica je vrlo simpaticna kao i sve u okruzenju slicnog dizajna i gradjenja... Pozdravljam se sa drustvom, upoznajem nove ludjake...cugnuli koju s nogu i pravac SKI KASA ...kupovina ski pass-a za 3 dana, okret za 180 stepeni > '' Bataneo '' sestosjed!!
Prva voznja nije bila nazalost u 9h ..al nema veze oko 11h smo na stazi Poljice..na donjim delovima staze je vreme bilo super..dok na gornjim i na ovoj vetrometini na polovini staze je bas pirkao vrlo jak i ladan vetar sa snegom...i naravno gustom maglom ...jedva se videlo 15m ispred...nekad ni toliko...znaci cetvrtak je bio jako hladan ALI je sneg padao ceo dan i celu noc! Staze su bile super do jedno 13h jer nije bilo puno skijasa ....a posle su nastali hupseri jer je bilo vise skijasa a nije se videlo skoro nista...pa kad naletis...uf!
Cetvrtak vece..vikendaja..PES2010 - PS2...TV - Novak Djokovic...i jedna gajbica piva i stotsta jos zesce - viskija, radze(dunja i sljiva) itd..
NISAM MOGAO DA SE MRDNEM ( citaj SRUCIO U KREVET)..JER SAM CRKO OD BORDANJA I IZBEGAVANJA HUPSERA...ZA PRVI DAN POSLE DUGO VREMENA..
PREFORSIRAO SAM SE!!! JBG!!!  3:( BILO JE I INTERESANTNIH KOCENJA FACOM I BULJOM!!! :P (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Petak dan za metak...ili za rano ujutru divno pripremljnu stazu...oko 9.30-10.00h na stazi.. opet vreme kao cetvrtak tj. juce....na donjim delovima nije lose vreme..sneg i dalje pada...mozda je prestao u toku noci da pada...al je nastavio ujutru bas bas...pokrio one kriticne delove ...prelomnice...pogotovo na Ogorjelici koja PLAÈE za sneznim topovima!
Na gornjem delu staza je vreme bilo opet kriticno...duvao jak vetar+sneg+magla...uf..prava mecava!!!! Jedno sat vremena se nije videlo ni 5m ispred...uzas... tako da sam
zalutao na Ogorjelicu 1...promasio sam skretanje ..malo se zaneo..i eto Ogorjelice ... (:smijeh: (:smijeh: Bilo je malo muke dok se nisam vratio...al sam uspeo!!!!
MRZIM MAGLUSTINU!!!!!! SMARA...NIJE MI TOLIKI PROBLEM AL AKO NA NEKOG NALETIM = JADAN ON!!!!  3:( 3:( 3:(
Bilo je dubokog snega...al ne nesto preterano...mnogo sam vise uzivao nego po stazi kad sam spartao!!!! Petak mrtav al ne toliko kao prvi dan...popio koji andolcic...za upale
koje su me drmale...i malo rakijice...drugar skuvao SULJPA ( velika kolenica, kobasica, sunke i ljutih papricica feferona...sastojci koji su se videli jer nije hteo da odaje kulinarske tajne sta je jos zbrcko unutra) KOJI JE BIO VRHUNSKI!!! :) POSLE TOGA SKORO ZALEDJENO PIVO!!!!  ;D  :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::(
Petak popodne i vece stalno padao sneg ....skoro konstantnog inteziteta...takodje i cele noci...jer smo oko 23.30h krenuli u blejanje po kafanicama...i prvo mesto gde su ovi moji pajtasi orgijali >> ROYAL << kazu svidja im se konobarica...  :-[  (:smijeh: (:smijeh:  Na zalost ROYAL zatvoren..mrak nidje nikog...steta...nastavimo u LAVINU ( gde se odrzavao izbor za MISS JAHORINE) ...vrlo interesantno..ali nismo stigli na vreme...samo smo uspeli da vidimo MISS kako izlazi sa nekim ''MRGAMA i BUDZAMA'' !!   3:( 3:( (:smijeh: (:smijeh:  Popijemo po par piva.(PIVA) (PIVA)..u LaVini, kao i kad sam bio pre 2 godine, dobar provod.....  :bravo::( :bravo::(
Tu su i dodatne zalihe rakijice..naravno u pljoskama.. cisto ako zatreba u povratku..medjutim TAXI je tu i ubacujemo drugara u gepek ( osvojio je sve medalje (:smijeh: (:smijeh: ) i put naselja Sator u nasu vikendaju toplu...jos se tu popije koja piva..i u krevet. SNEG I DALJE PADA!!!
7.38h ZVONI MI TELEFON!!! Alarm mi navijen u 8.00h...gledam u sat i nije mi jasno sto zvoni! CIK POGODITE KO ME ZVAO!?!?!?!  ideea:(  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Jedan mali zli border  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: Znamo da je lud na bordu, da urnise kontrolnu kucicu ..ali ga mi znamo samo da se zove HARE!!!!!  (:smijeh: (:smijeh:
Pogledam kroz prozor SUNCE sija..nema vetra ..nema snega..nema mecave ...savrseno jutro!!!! Ustajem brzo...odmah budjenje ovih ostalih clanova ekipe..neki ustaju neki
ne...spremanje za stazu...penjanje do Peggy-ja pokraj staze poljice...par slika okinem...i brzo spustanje do sestosjeda i PRVI u redu!!!  ludzatobom:(( :bravo::( :bravo::(
Medjutim nesto su talenti u kabini radili...tj. neki strendzer je tu jos uvek ...valjda ih uci kako i sta treba..pa su nesto podesavali po sata...i napokon krenuli....
Te noci je napadalo mnogo snega oko 20cm sigurno...tako da je dubokog snega bilo na izvoz!!!! Divota Bozija pogled odozgo!!! Savrseno!!! Malo je duvao vetar i oduvao sav
sneg sa mesta iskrcavanja sa sestosjeda...tako da je ostao LED ( mogli smo raspalit CARLING )...i umesto onog sto guraju ja se nasao na podu...jbg...pad na dupe..
sta ces...  (:smijeh: (:smijeh: Sunce im njihovo...mogli bi povremeno nabacit nesto snega...ionako nista ne rade u onim kucicama...  devil:(
SAVRSENO JUTRO + SAVRSENE STAZE+SAVRSEN DUBOK SNEG = VRHUNSKO UZIVANJE!!!!
Oko 10h nadjem se sa Haretom i Zburkijem (zburkos) ...VIP RAJA ...spustimo se par puta...i nastavimo svojim putem...oni skoknuse do Ogorjelice..ja da nadjem na Poljicama
ove moje drugare stare... :)  Drugar na zalost u toku PRVOG spusta izgubi skipass... 3:( Pokusali smo da ga nadjemo al bezuspesno!!!
Nastavio da se spustam i izgubim i drustvo...ja skerenem lepo na Ogorjelicu reko da nadjem Hareta i Zburkija.. al nema ih...na Poljicama nema ih nidje..kad su ko MUNJE...
Popnem se na vrh poljica...i nazovem Hareta ...oni na ogorjelici ...nadjemo se i do ROYALA oce da idu...ajde da vidimo i taj magic ROYAL...sasecemo ogorjelicu 1 ..predjemo na
dvojku ...ali taman su ljudi postavljali zastavice i mreze jer treba da se trka vozi...pitamo jednog momka..NE MOZE..morate dole...joooj...spustimo se malo nize...drugi nas pusti..
predjemo stazu pesaka...i popnemo se do ROYALA...drmeno dve turice KAJSIJEVACE...pa dalje na stazu...jer krecem za NS u 15.30h...a bilo je skoro 13h!
Spustimo se do Ogorjelice 1...i predjemo na Poljice ( htedoh na Pracu al nije radila!!!!  3:( 3:( ) ...pozdravih se sa Haretom i Zburkijem ..moram da nadjem ove moje i da
krenemo do vikendaje da se spremamo ....ali njih nigde..spustim se jos 2 puta i zaputim se u 14.30h do vikendice ..svi me cekaju..spremni i pizde dje sam... (:smijeh: (:smijeh:
Spremamo se ..ocistimo vikendaju ..pokupimo stvari..taxi do platoa poljice i cekamo kombi prevoz do NS-a!!! Pozdravljam se sa Haretom i Zburkosem na platou...oni isto krenuli
kuci...potrpali se u kombi i rekli wozdra raja do sledeceg puta!!!! Evo i par slicica...

















NOVI ski caffe PEGGY!!!!








CETVRTAK VECE!!! LEPO NAPADAO SNEGIC!!!!  s:nij) s:nij)  STUKLI SMO OVU GAJBICU KAO STO SE VIDI + LITRU DUNJE!!!


Dolivanje dok smo isli do Royala..




Nostalgija... hug:(




















































Ovo morate probati....naravno PUNO..a ne prazno kao na slici..nisam ni stigao da uslikam..  ludzatobom:((




























01xxx01

jao legendaran si - sve dokumentovano!
hajd bas mi je drago da si se dobro proveo!
:bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::(

BOJAN-BG

strava dane sta reci,uhvatio si skoro zadnji voz za ovu sezonu,posle tolko muke dograbi se i ti do jahorine,valjda ce sledece sezone VIP RAJA iz srbije doci u punom sastavu

skiDeki

 :bravo::( Dane za opsiran i detaljan post dokumentovan fotkama, drago mi je da si uzivao ;)
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Hvala svima...dograbio dograbio...:) Nije Boki poslednji bre...ima jos da se skija i borda sigurno do kraja marta!!!!  :bravo::( :bravo::(

vip-jahorina

nek si se nauzivao, bas mi je drago, kao da sam ja na tvom mjestu bio ....

01xxx01

Quote from: vip-jahorina on 08 March, 2010, 14:01:57
nek si se nauzivao, bas mi je drago, kao da sam ja na tvom mjestu bio ....

pa ti si svaki dan na njegovom mjestu  devil:( devil:( devil:( devil:( devil:( devil:( devil:(

minjon81

E ovo se zove preneseno iskustvo sa zimovanja... Hihihi! Iscrpno nema sta! Pozd

DarkoN

dane drago mi je da si uzivao. jbg nisam uspio doci da se upoznamo ali bice popravni sigurno.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

@ixic
znas kad sam ja spoijo tri dana ovako kao dane?
jucer  austin:(  (:smijeh:



ova spomenta kuca sto odskace od ambijenta, je vec puno puta spominjana ovdje i to u prilicno negativnom svijetlu: artic ili nesto tako

01xxx01

Quote from: vip-jahorina on 08 March, 2010, 14:33:37
@ixic
znas kad sam ja spoijo tri dana ovako kao dane?
jucer  austin:(  (:smijeh:

a znas kad sam ja? prosle zime!  :'(
ALI! jos bar mjesec dana postoji sansa!

cestitke, zelje i pozdravi: pjesma za VIP-a, Bijelo dugme remake: Sta bi dali da smo na tvom mjestu!  3:(

zburkos

eee pozdravi za Daneta zvang djambo blo je extra u subotu...... 8)
Odlican izvjestaj, uzivo sam citajuci.... Jahorinski Lauda nas jaran Brane........ (:smijeh: (:smijeh: ziva istina.... eto dobi Brane nov nadimak.....

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Dane je nasa ZVJER FORUMA uhh kad sam ga ugledao govno je umrlo u meni, momak bas napredan svaka cast  :bravo::( i covjek ima veliko SRCE  8) BRO DANE

Big_DANE

Tenk ju ...tenk ju!!!!  :-[  :bravo::( :bravo::( Takodje uzivao!!!! Pozz VIP raja!!!

nedzad_bn

ekstra sve svaka cast hvala!!!

Vidio sam ljubav svog zivota na ovim slikama "ROYAL" & rakija x:))))