• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Moja jahorinska prica

Started by Libellula, 24 March, 2010, 10:31:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Libellula

Posto je ovo moj prvi post na ovom forumu, ukratko da se predstavim:
u licnoj mi pise mjesto rodjenja Sarajevo, prebivaliste do dvadesete Pale, drzavljanstvo Italijansko,
zivjela sam nekoliko godina na tromedji Njemacke, Austrije i Svajcarske(Konstanz jezero)  boravila na kratko i u Francuskoj,
a sve ovo pisem da ne bi bilo komentara: eh, da si vidio ovo ili ono evropsko skijaliste, jer ja definitivno  jesam.

Prvi put su mi stavili skije na noge sa 6 godina, stare metarske crvene ELAN sa TYROLIA vezovima i crvenim ALPINA pancericama broj 30.
eh, kako da zaboravim kad su poslije na tim skijama ucila smuk sva djeca komsiluka, zatim blizi, pa kasnije i dalji rodjaci.
Jedna poznanica mi je ove godine priznala kako se skije trenutno nalaze kod njenog sestrica, sto bi narod rek'o neke nafakali skije! :)
To kad su mi stavili skije, prvo su me odveli u rajsku dolinu, to se ne zaboravlja...

Nismo svi rodjeni zaljubljeni u snijeg, sunce, bjelinu, skije i prirodu, ali oni koji jesu ne mogu da ne osjete jahorinsku ljepotu.
Jahorina je vjerovatno ( u poredjenju sa ostalim zimskim centrima u kojima sam bila )  "najlosije" u nekom komercijalnom i strukturnom pogledu,
pa jbg, nismo mi njih bombardovali nego oni nas,
i trebace dugo vremena da se sve to prevazidje, da se strukture obnove, i narod navikne na turiste, i taj prodavacki komercijalni duh.

Ono sto mene tamo uvijek ocara jeste upravo ta neizvjestacenost stvari, nenasminkanost ljudi, osoben bosanski pristup zivotu bez imalo uljepsavanja,
a i skijasi koje sretnem tamo jednostavno su drugaciji...
Za petnaestak dana skijanja, i 3 sedmice boravka tamo, bilo je svakakvih meteo uslova, i sjela sam na sestosjede sa raznoraznim ljudima,
i uvijek smo nasli neku salu za tih par minuta voznje, dobro raspolozenje i bezazleni obicni ljudi koji vole planinu, snijeg,
i vjerovatno bolje skijaju od nesigurnih, nasminkanih, ufuranih evro-tipova.
Narocito me je obradovalo sarenilo u etnickom smislu, i zelja ljudi da se prevazidju donedavne granice i "nazadluci" nacionalizma.
To je duh koji volim, i radi kojeg cu uvijek dolaziti tamo iako se necu buniti ako se ide i negdje drugo...  s:nij)

Ove godine mi je i kcer proskijala, i nema niko srecniji od mene.
Zahvaljujem se nasem najdrazem ucitelju koji nam je uljepsao zimovanje!

Imali smo veliku srecu i sa padavinama,
a da budem iskrena pratila sam i dugorocnu prognozu, i najmerno sam dosla u ovom periodu.

Srecni i zadovoljni smo se vratili u nasu Toskanu, do sledeceg vidjenja na olimpijskoj ljepotici.
slijedi nekoliko fotografija starog dvosjeda na poljicama i njegovih zaledjenih korpi - a ko se time nije vozio ne zna sta je 12 minuta zice   (:smijeh:
zatim novih stanica sestosjeda Leitner, nije im se obradovao samo onaj kos e nije vozio starim  :bravo::(
zatim pejzazi, lokali, ...


 
 

Jasno mi je da nisam ostavila mnogo turistickih informacija, ali za to postoje druge teme i dijelovi sajta.
Inace, javila sam se zato jer mi je vas sajt bio od velike pomoci, redovno sam pratila desavanja na Jahorini,
Ski info, web kamere, i sl. i na tome se toplo zahvaljujem vasem timu.
Srdacan podrav

mijat


Bojan NS

Extra!

Mada su malo male slike...

Libellula

Quote from: ski_ns on 24 March, 2010, 11:10:57
Extra!

Mada su malo male slike...
Hvala vam.
Slike posjedujem u originalnom formatu, ovo su thumbnails (minijature)
kada se klikne otvore se resized formati
koji su namerno spremljeni za web, da vam ne lepim nesto ogromno...
mada meni ne smetaju ni najvece, zalepicu onda  ;) nekoliko


vip-jahorina

raja, ove pohvale su upucene nama  ::)
mislim da nam je svima nagrada kad imamo zadovoljne goste, ako Libellula mozemo nazvati gostom tj. goscom  ;D
u svakom slucaju mi je drago sto si "ubola" termin i naravno lijepo se provela. a i vidim da su slike na "profi" nivou.
i naravno na kraju sto si se javila i podjelila svoje misljenje sa forumasima. ovakve stvari se veoma vazne, jer je ovaj forum postao mjesto gdje se saznaje sve o jahorini. samim tim, mi koji to mozemo i koji smo na licu mjesta, dajemo neskromno informacije o zbivanjima na Jahorini.
U zadnje vrijeme je sve cesca pojava da se veliki broj forumasa koji su prije odlaska citali samo forum i uglavnom bili neaktivni, javlja poslije zimovanja na Jahorini i sa svojim utiscima sto daje posebnu tezinu forumu i informacijama koje se salju u svijet.

znaci Libellula do godine?  :bravo::(

Libellula

Quote from: vip-jahorina on 24 March, 2010, 12:27:45
raja, ove pohvale su upucene nama  ::)
mislim da nam je svima nagrada kad imamo zadovoljne goste, ako Libellula mozemo nazvati gostom tj. goscom  ;D
u svakom slucaju mi je drago sto si "ubola" termin i naravno lijepo se provela. a i vidim da su slike na "profi" nivou.
i naravno na kraju sto si se javila i podjelila svoje misljenje sa forumasima. ovakve stvari se veoma vazne, jer je ovaj forum postao mjesto gdje se saznaje sve o jahorini. samim tim, mi koji to mozemo i koji smo na licu mjesta, dajemo neskromno informacije o zbivanjima na Jahorini.
U zadnje vrijeme je sve cesca pojava da se veliki broj forumasa koji su prije odlaska citali samo forum i uglavnom bili neaktivni, javlja poslije zimovanja na Jahorini i sa svojim utiscima sto daje posebnu tezinu forumu i informacijama koje se salju u svijet.

znaci Libellula do godine?  :bravo::(

naravno da su pohvale upucene svima vama koji postavite neku slicicu i skijaska obavjestenja kao i web kamere da mi koji nismo uvijek tamo pratimo stanje i zbivanje  :bravo::(
dalje, naravno da sam gost, placam vertikalni transport, hranu na stazi, pice i sve ostalo, ne perem viljuske, gosca nego sta  (:smijeh:
Termin se ubode jer moderna tehnologija daje Skiing weather and snow forecast, ah, volim ovo nase moderno tehnolosko doba eru interneta, i digitalaca :-X
kao sto sam ja, vjerujem da mnogi prate desavanja, al cute, jer sjede kuci, dok se vi cijele sezone "plazate" po Jahorini  devil:(
a zatim, kad dodje i njihovih pet minuta, postave par fotkica i sopstvene impresije... finally  ::)

do godine, nego sta...  ::)




brera


Big_DANE

Pridruzujem se cestitkama!! Slike su BRUTALNE!!!! Divno vreme si uhvatila!!! Veliki POzzzz

3d


minjon81

Pozdrav i od mene, takodje vrlo sveze forumasice!
Drago mi je sto si imala super vreme, mada verujem i po magli i vetru se ne bi nista manje kvalitetno provlea  ;D !
Pa citamo se dalje!

skiDeki

Slike, su profi na znam sta drugo reci, takodje veoma pozitivan i iskren post o Jahorini i ovom forumu :bravo::(

Drago mi je da si uzivala zelim, da ti svaki put bude fino na Jahorini...
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Libellula

Hvala svima!

Quote from: minjon81 on 24 March, 2010, 15:17:41
Pozdrav i od mene, takodje vrlo sveze forumasice!
Drago mi je sto si imala super vreme, mada verujem i po magli i vetru se ne bi nista manje kvalitetno provlea  ;D !
Pa citamo se dalje!
ma bilo je svakakvih dana, samo su slike iz onih boljih  ;)
nista mi nije smetalo, a najbolje je bilo jedan dan kad je zaista malo ljudi skijalo,
mislim da sam bila jedna od deset skijasa na Zelji, na prste smo se brojali, peli se do pola jer je na vrhu bila magla
nista se vidjelo nije,
nisam vadila aparat iz futrole, ali tog dana sam se naskijala....  ludzatobom:((