• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Kako rijesiti problem prelomnice na Ogorijelici 2

Started by vip-jahorina, 28 April, 2010, 00:12:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Svi mi znamo da predzadnja prelomnica na stazi ogorijelice 2 ima i na 2-3 metra snijag problem sa kamenjem, tj. stijenama koju su na prelomnici.
Evo ja sam danas napravio par slika da vidite kako to izgleda kad je snijeg otopljen. Mada u donjem dijleu ove prelomnice jos uvijek ima sigurno pola metra snijega, sto nam govori da je tu ipak dobra strana (sjeverna). ja ima 1-2 prijedloga ali jos nisam siguran dali je to to.

BOJAN-BG

neznam da li bi smeli malo minirati taj deo i prosiriti levak

vip-jahorina

imas dsno i lijevo dvije stijene koje bi se mogle obrustiti. eventulano stemanje ne dolazi u obzir po mom misljenu. nesto bi trebali sagraditi.
ja imam jedan model, koji jos moram razraditi pa cu ga objaviti. ali ni s tim nisam bas zadovoljan.

skiDeki

Mozda treba prvo snimiti konfiguraciju terena pa da se vide realna resenja!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


minjon81

Mislim da je Mijatov predlog sa travom najbolje resenje!
Bilo kakvo miniranje ce samo razbacati kamenje koje kuda a tesko da ce se na taj nacin sta izravnati...
Ili neka podloga...
Takav problem kod nas ima Stara Planina sa stazama jer je u podlozi stena... Ne znam kako ce oni to resiti!

loop

Mislim da je rjesenje u tkz. tapetima, inace ovakve i puno vece probleme rjesavaju na taj nacin u austriji, lani sam vidio na svoje oci na Kitzsteinhorn gleceru.. cek nac cu neku sliku

allways stand sideways!

loop



evo ovdje rade i drena¾u da voda ne odnese sve
allways stand sideways!

minjon81

A cini mi se da te tapete sprecavaju i topljenje snega ili tako nesto...

loop

to je druga stvar, kao ovo na slici


... tapeti su kao mrezasti i nategnuti, slu¾e da se nasuta zemlja preko kamenja ne odroni pri topljenju snijega
allways stand sideways!

minjon81

E pa eto resenja, prvo jedan sloj da spreci odronjavanje pa onda sledeci da spreci topljenje  :bravo::(  :bravo::(  :bravo::(!

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

minjon81


HeAd

jbt...sta je kamenja tek sada vidim po cemu mi prasimo :)

ma zakon je ova taoeta razvuces ju utegnes i bog te veselio...sve drugo bi kisa i vremenske nepogode opet isprale i kamenje nabacale....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4