• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Dodik otvorio magistralni put Aerodrom - I. Sarajevo - Jahorina

Started by vip-jahorina, 28 September, 2010, 12:23:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Danas je premijer Dodik u 10.30 svecano otvorio magistralni put preko preko Lukavice do Pala / Jahorine. Izvodjac radova je paljanska firma TEREX Inzinering. Duzina puta je 15,7 km i trebalo bi se sa aerodroma do Jahorine doci za 20-25 minuta voznje. Po informacijama koje imamo, jos u potpunosti nije spojen izlaz na put Jahorina - Pale (fali nekih 500m) ali bi i ti radovi terbalo do zime biti zavreseni.
Iako ovo vrijedi za put strateske vaznosti, nama na Jahorini znaci puno: Grad Sarajevo, Aerodrom, Lukavica i obliznja naselja su sad na dohvat ruke. Zato, cestitamo i samo naprijed  :bravo::(  :bravo::(






DarkoN

sve cestitke i od mene. ovo je fantasticno. za razliku od dosadasnjih oko 35 km sada ce do jahorine biti svega 20-tak km.   :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::(
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

Mi imamo dosta gostiju koji dolaze avionom, i vjerum mi da mi je do sada uvijek lose bilo kad smo morali organizovati prevoz ili kroz jezive guzve po gradu ili preko one samoubilacke stare ceste preko Trebevica.
Sada mozemo normalno nuditi Jahorinu kao destinaciju sa blizinom aeordroma  :bravo::(

limeni

Danas je premijer Dodik u 10.30 svecano otvorio magistralni put preko preko Lukavice do Pala / Jahorine. Izvodjac radova je paljanska firma TEREX Inzinering. Duzina puta je 15,7 km i trebalo bi se sa aerodroma do Jahorine doci za 20-25 minuta voznje. Po informacijama koje imamo, jos u potpunosti nije spojen izlaz na put Jahorina - Pale (fali nekih 500m) ali bi i ti radovi terbalo do zime biti zavreseni.
Iako ovo vrijedi za put strateske vaznosti, nama na Jahorini znaci puno: Grad Sarajevo, Aerodrom, Lukavica i obliznja naselja su sad na dohvat ruke. Zato, cestitamo i samo naprijed  :bravo::(  :bravo::(

Gdje se ukljucuje tacno na ovaj put?
Gdje izlazi ovaj put, tj. gdje se ukljucuje pred Palama/Jahorinom?
Da li vec idu automobili ili se ceka tih zadnjih 500 metara?

Svaka cast, za mene iz Mostara pravi spas i usteda 30-45min  ;)

md

"Pivom protiv trbu¹njaka!!!"
"Sportom protiv droge - Biciklom u Amsterdam!!!"

vip-jahorina

Ja znam gdje se ulazi, ali ne znam gdje se izlazi (mislim na Triangama, ali sutra cu napraviti krug i par slika opaliti jos) ali se ulazi u Lukavici i to na kruznom toku. Mislim da ce Drakon to moci bolje objasniti (kod ©ehinog kafica Kontra). Kroz kruzno tok, samo pravo uzbrdo.

k-ao sto reokoh, sutra bi treabo krug naprvaiti i malo vise oko toga napisati.


matik

dolazim na jahorinu 02.01.2011. prvi puta dolazom iz zagreba pa me isto interesira ta nova cesta. bilo bi dobro kad bi netko mogao oznaèiti to skretanje od aerodroma na goole earth

matik

i naravno staviti na ovaj forum inaèe forum vam je super ¾ivio vip

Big_DANE


vip-jahorina

thx ljudi, samo ti nama dobro dodji, ovdje ti provod garant!
cesta nije snimljena jos u google-u, ali cemo vec nesto skonati .... u svakom slucaju opistai cim bude 100% provjerena od nas ili naravno nekog forumasa

brera

VIP-e ako sam dobro skontao i meni æe biti po novom taj put najkraæi za JA? Kroz Pale ili æu jih zaobiæi?

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Quote from: brera on 28 September, 2010, 16:35:58
VIP-e ako sam dobro skontao i meni æe biti po novom taj put najkraæi za JA? Kroz Pale ili æu jih zaobiæi?

brera ocrtat  cu ti pa poslati na PP neces se izgubit vazno je ne pogrjesiti na kruznom toku a ostalo je sve lagano uglavnom tebi bi odgovarao ovaj put neces morati voziti kroz Sarajevo i mali milion semafora :bravo::(

DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera

Quote from: harison on 28 September, 2010, 17:09:15
Quote from: brera on 28 September, 2010, 16:35:58
VIP-e ako sam dobro skontao i meni æe biti po novom taj put najkraæi za JA? Kroz Pale ili æu jih zaobiæi?

brera ocrtat  cu ti pa poslati na PP neces se izgubit vazno je ne pogrjesiti na kruznom toku a ostalo je sve lagano uglavnom tebi bi odgovarao ovaj put neces morati voziti kroz Sarajevo i mali milion semafora :bravo::(
Imamo i mi kru¾na i to semaforizirana, pa turbo kru¾ni,... 3:( Valjda je oznaæeno za Ja ili je kao u Sarajevu?