• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Vlasic - skijanje u srcu Bosne

Started by vip-jahorina, 02 October, 2010, 13:43:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vip-jahorina


vip-jahorina

Mi imamo vec na nasim stranicama duze jedan text o Vlasicu, po meni veoma interesantan.
Vlasic
A uskoro cemo moci vam i vise informacija oko Vlasica ponuditi.  ;D

dasas

na Vlasicu je za ovu godinu bilo nekog govora o vjestackom zasnjezavanju i o prosirenju skijalista na 1900mnv...

vip-jahorina

o topovima ne znam, ali znam da se vec neko vrijeme raspravljalo o tome da bi mogli se dici na neko visinu oko 1900 m. Mislim da bi tada Vlasic nudio puno vise i dosao u sami vrh BiH ponude.


dasas

gornji tekst skinut sa babanovac.net iz juna ova godine i nakon toga ni rijeci o tome

zum

Meni je jedan prijatelj nesto govorio da ce vjerovatno cijeli centar ici u privatne ruke. Da li nesto od toga bilo ne znam, niti da li je to rjesenje za neka pitanja.


zum

nevjerovatno kako svugdje ima tipova koji su ko zna odakle isplivali i svojom "pameti" unistavaju ove prelijepe planine. Ukratko receno, slicna situacija ko na Jahorini.

Ali kakvi su to mobilni topovi? Gdje im se nalazi voda? Nisam bas siguran da im je isplativost dobra, jer kad imas rjeseno pitanje jezera ili vode, onda je cijela investicija relativno mala.
A koliko znam, Vlasic nema problema sa vodom

Benjamin

Mobilni topovi su ti jednostavna stvar. Uradi se kvalitetna instalacija cijelom duzinom staze pa se svakih 30 metara ostavi odgovarajuci prikljucak tako da ih ratrakom mozes postaviti gdje god hoces na stazu.
S obzirom da se aktuelna vlast ovdje prije dvije godine hvalila kako je investirala 200 000 KM u sanaciju vodovodne mreze nebi trebalo biti problema, ali realnost je bila da je izvodjac dovezao bager kojem uopce nije radila hidraulika, tu je odlezao 2 mjeseca i to je bila jedina investicija koja je zaista i kostala 200 000 KM, budzetske korisnike - naravno.
Kako je od ovog ponedeljka OZON doo konacno usao u posjed preduzeca SRC Vlasic, ostali su zateceni vidjevsi kolicinu vode koja se prelijeva iz glavnog rezervoara, i naravno pune odvodne cijevi. Cinjenica je da na Babanovac dolazi svega 10% kapaciteta tih cijevi, odnosno da se voda putem gubi u ostecenim cijevima...
Sanacija te primarne mreze je prioritet, ali se nadaju da ce uspjeti pruziti i instalaciju za topove niz glavnu stazu.
Jos kad bi im konacno brzo izdali potrebne papire barem za taj projekat.............  3:(

BOJAN-BG

obrni okreni u svim ski centrima u B i H isti problemi


DJ AmmAre0n

http://www.gss-sarajevo.com/

Nichifor

body

Big_DANE

Bas mi se djasve ova mala skijalista....ovo, Platak, ono u Slo sto je nedavno neko postavio...itd... :)