• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

stanje na jahorini - drugi dio

Started by spliæo, 18 January, 2007, 14:22:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


DR.MRACNI

ok da ponovim. pada li sta gore danas? kakvo je vrijeme?

vip-jahorina

ja vam mogu nesto reci o tim glupostima:
u pocetku je bili par gluposti. prvo smo mislili da nesto nacionalno (ne mislim samo na taj slucaj sa retrovizorima prije par godina), pa se ispostavilo da su uvijek par prepijanih gostiju pravile pizdarije. i vjerujte mi, uglavnom ih pravi mladji gosti iz svih zemalja. u zadnje vrijeme nemamo vise takvih problema, jer domaci drze to relativno pod kontrolom, i nece se bas niko lijepo provest ako neki domaci uhvati u nekom "vandaliranju".

Sada se sve svodi na pijesme ispred kafica i prodavaonica uz pivo i domacu rakiju. stvarno veselje, sto smo i htjeli postici. to vazi prije svega za nase naselje Sator (ca. 200 vikendica prepunih sa gostima, prijateljima ili samim vlasnicima).
Osim "domacih" vlasnika (Jahorina, Pale i Sarajevo) imamo dosta njih sa strane: Split, Novi Sad, Beograd, Dubrovnik, Banja Luka, Podgorica, Zagreb, Ljubaljna, Rijeka, Pula, 2 x Austrija, Njemac, Svedjanin, 2 x Amerikanci ... (nadam se da se ne ljuti neko ako sam ga izpustio).

znaci kad se isparve neki tehnicki problemi (a vjerujte nam da svake godine pravimo pomake, mozda ne vide to oni koji doju ovamo prvi put), ljudski faktor je skroz ok ovdje, samim tim je zagarantovan dobar, siguran i veseo provod.


@DR.MRACNI
slika govori vise od sto rijeci. pogledaj web cam:
http://www.jahorina.org/files/web-cam.php

ljudi ovo mi mirise na snijeg. das je toplije, ako se spusti sad tem. moglo bi ga biti, te bi se ove najave o snijegu mogle obistiniti

DR.MRACNI

nijesam uspio pogledati, ali potrudicu se. hvala.

DR.MRACNI

IMA LI da danas kakvih vremenskih promjena? web cam ne radi... svaka info je korisna. sjutra planiram doci

spliæo

Obavijest MRAÈNOM da æe 25. i 26. 1. padati snijeg na Jahorini.
Zavidim vam svima koji ste gore!

DR.MRACNI

hvala! dolazim za vik i ostajem do 26.

vip-jahorina

izvejstajh pred vikend:
danas se cijeli dan nisam javljao u forumu. obilazio sam staze i jahorinu.
stanje na stazama:
Poljice su stvarno lose - ja vam nebi preporucio da tu skijate. mada je tu centar dogadjanja.
Ogorijelica staze (2-3) nisu lose ali iam djelova koje su lose.
Naravno kao i uvijek, a najmanje skijasa je tu, najbolje su staze u rajskoj dolini: Zeljo i Olimpik liftovi.
Ukupno je danas bili tu 15-tak skijasa, dok u poljicama se cekao red od po pola sata.

Praca (Skocine) su ipak prenisko i zatvorene su za sada.


Iako smo imali danas izvjesta da Poljice, Ogorijelica 2 nisu radile - bile su cijelo vrijeme u pogonu....
Znaci moze se i dalje bez problema skijati na ogorijelici i rajskoj, a ko zeli da se pati - u poljice

Nikola_CC

Jesu li najavili sneg ovih dana? Trebalo bi oko 3. februara da dodjem. Hoce li biti snega? Hvala!

marushka

e ja se apslolutno slazem sa svima koji kazu da treba pustiti ljude da izraze svoje misljenje.. de gustibus, de coloribus non est disputandum.. svako treba reci svoje misljenje i stav, a mi smo tu da odlucimo jesu li u pravu ili ne... sta sad.. nekom je uzasno, nekom je super... ja ne vjerujem nikome dok se sama ne uvjerim... procitala sam raznih postova, dobrih i losih, ali svoj stav sam izgradila tek kad sam dosla gore i sama vidjela kako je... a druga stvar sto ako neko kaze da je lose, time sto cete to sakriti odnosno zabraniti samo potvrdjujete da je to istina zapravo.. zar ne? i + ne dajete da se prava slika vidi.. mislim ako je lose, ako nema snijega niste vi boze moj krivi, pa cijela *ebena evropa nema snijega... 
ja sam bila proteklih sedam dana gore i moram reci da staze nisu savrsene, ali daleko od toga da skijanja nema, ja sam skijala svih 7 dana! to sto je staza malo progledala na par mijesta, skijasi, jel to znaci da nema skijanja?
pozdrav iz bl;)
marrushka:)

marushka

marrushka:)

nEsHa

 Evo ja se javljam iz hotela Termag (ovde imate Internet mada nije jevtin). Mesec dana sam pratio forum , postove, vagao da li da dodjem ili da ne dodjem. Ipak smo dosli 20. u subotu.
Marushka ti si ipak imala vise srece od nas kao i svi koji su dosli do 20. u januaru, jer koliko se secam a pratio sam svakodnevno ski info radile su vam uglavnom sve zice i liftovi.
Medjutim nas je u subotu sacekala dosta tuznija slika. Nazalost temperatura se popela na 8 stepeni a tako je bilo  i u nedelju. (Makar smo dobili boju).
E sad. sto se tice skijanja skijao sam i danas i juce. Juce su radile poljice i staza je bila dosta solidna. Barem nama koji smo toliko zeljni bili skijanja, nismo nista zamerali, samo da nije trava i blato (kao sto je trenutno na ogorjelici 1).
Danas zbog vetra nije radila zica na poljicama a na liftu ih je bilo zilion pa nismo tamo ostali , nego se kolima popeli do Zelje i Olimpika. Ovde moj drugar pocetnik na zalost nije mogao skijati , a ja sam se SKIJAO ko lud, jer na liftovima nije bilo NIKOG. Isao sam samo na Olimpik i spustao se onom poslednjom stazom gde drze takmicenja, ta je najocuvanija (sto se tice snega). 
Medjutim stanje je nazalost sve losije, putem vec tri dana tece potocic, sto znaci da se sve topi. Za sutra najavljuju sneg. Videcemo.
Inace ko planira u subotu da  dolazi mislim da ce ipak imati srece jer do tada kazu da ce pasti. 
Ovo je pouka da pravila nema na planini...
Pozdrav svima... Inace ono sto je pozitivno to su ljudi. PETICA za domacine u svim lokalima

vip-jahorina

@nEsHa

to sve stoji.
danima je vec toplo, pa se situacija mijenja iz dana u dan.
zeljo i olimpik su neki dan bili veoma dobro ocuvani, a staze su stvarno samo za one sto znaju skijati. bas su ludilo.
ova staza koju nEsHa spominje je olimpiska staza slaloma. znaci vrh sami. :o

svi najavljuju snijeg. ja se isto nadam da ce pasti. jos nemam snijeznog alarma kojeg redovno dobijamo. ali mozda snijeg padne prije alarma.

nadamo se najboljem.

@marushka
izgelda da me niste razumjeli kad sam pricao o nekim postovima koje sam htio brisati. ima ljudi koji ciljano hoce da naskode, pa govore vec tri sedmice kako se nemoze skijati ( a kao sto vidite, jos uvijek se moze skijati) i pozivaju ljude da ne idu na planinu. to vise nije smijesno ali veliki dio ljudi koji procitaju taj post a nisu bili na jahorini do tada nece htijeti doci. mi vam na stranicama nasim dajemo detaljne informacije cijelo vrijeme, koliko je snijega, koje staze rade ili ne, kakva je prognoza, imamo stalne izvjestaje nasih posjetitelja koji su se tek vratili ili su na licu mejsta, tako da je skoro nemoguce vas "slagati", niti nam je to u interesu. a ipak sam rekao da takve postove od sada necu brisati (naravno ukolko ne bude vrijedjanja i reklame).
molim vas da sa ovim zavrsimo ovu temu.
znaci prava tema je "STANJE NA JAHORINI"


ns

Pozdrav Jahorincima ma gde bili . Pripadam kategoriji JAHORINACA vec verovali ili ne 40 godina i uvek se radujem povratku na ljepoticu. Evo sta sam cuo od starih brdjana , kada sam jednom davno pitao hoce li pasti  sneg . Jasan i logican odgovor > Naravno ,
~ nemere ostat gore ~
prema tome ne brinite, bice snega i vidimo se i ove godine . Lako cemo se prepoznati , nas 5 - 6 old timera , skoro da smo najstariji na stazi , ali skijamo kao ludi .doduse pauze na stazi su nam svake godine sve duze . Voli Vas stari panonski jahorinac.

skydiver

Evo u subotu se vratih nakon sa Jahorine nakon 8 dana skijanja. Doduse u srijedu,cetvrtaki i petak je duvalo i bila je magla ali su radili minimalno Zeljo,Olimpik i Ogorjelica 1 cak i kad je na Bjelasnici duvalo 110 km/h
Prvo pohvala za ekipu koja je odrzavala staze svako vece i navlacila snijeg na dijelove gdje je bio led, za razliku od prethodnih godina, sto znaci da nesto ide nabolje.
Zamjerka za momke koji ciste put u naselju Sator, gdje se u subotu nije moglo proci jer je licilo na Dzipijadu pogotovo iznad Peggy-ja. Da li je u pitanju samo nemar ili ima tu jos  nesto ?!?
Sve u svemu ja sam zadovoljan skijanjem bez obzira na sitnije zamjerke, vjerovatno zato sto pamtim zimu prije 2-3 godine kad se skijalo i po kamenju.

Pozdrav iz BL