• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

jos dvije slike od danas, ogorijelica

xenonere

Pozdrav svim ljubiteljima snega  :)

Planiram da idem u cetvrtak na Jahorinu na par dana, bio bih smesten kod poljica, pa me interesuje posto ne radi zicara, na koji nacin bih mogao do ostalih delova skijalista osim laganoooo pesaka :( ?
I da li ima sanse da se voza na ogorjelici? 


Pozdrav

brera

Leitner i Mariborsko Pohorje pustièe u pogon(rad) gondolu sutra, znaèi prije Bo¾ièa kako su i objavili kad su poèeli sa radom. A poèeli su iza Jahorine. Usput, Avstrijanci imaju praznike od 24.12.2009 do 6.1.2010(Bo¾iæ i Nova Godina), zato jih nema na JA. 

vip-jahorina

hvala brera ...

@xenonere
ako bude normalno vrijme radice svi dvosjedi, tako da mozes se prebaciti i na ogorijelicu. povratak je malo tezi, ali ako ne bude magle mozes se prebaciti. 28.12. krece ogorijelica 1 ...

Big_DANE

Quote from: vip-jahorina on 22 December, 2009, 20:21:23

@xenonere
ako bude normalno vrijme radice svi dvosjedi, tako da mozes se prebaciti i na ogorijelicu. povratak je malo tezi, ali ako ne bude magle mozes se prebaciti. 28.12. krece ogorijelica 1 ...

VIP-e zar nije trebalo da se ogorjelica pusti 25.12....sto se kasni 3 dana!?
Bilo je i price da ce i 23.12. al dobro, to je bilo valjda nezvanicna info!

A za Poljice...nije mi jasno zasto ne rade ako su rekli da ce zavrsiti do 5.01.2010. ili kad vec je dogovor bio...praznici ( TOTALNA NEOZBILJA)...sa obzirom da su u SLO poceli gondolu da rade posle sestosjeda na JA...a PUSTAJU U POGON GONDOLUUUUUU...pre ijednog sestosjeda!!!!
Oce li im se udarat neki kazneni poeni ili kamate..ili sta vec!?!??? Nadam se da cemo dobiti odgovore od gosp.Koromana uskoro...

skiDeki

VIP, hvala na slikama i izvestaju :)
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

naravno deki idemo dalje.

dane,
mislim da su oni dogovorili s njima neki +/- period koji je moguce da ostvare.
Danas su Leitnerovci predali OC-u prvi 6sjed, ali zasto ga OC tek 28 otvara ne znam. U principu, planina ce biti od 26.12 puna i 2 dana nece biti povezana kako treba.
Znaci Ogorijelica 1 je spremna za pogon!! to je vjerovatno ona informacija 23.12.

A oko poljica, kad sam cuo da ovi treba da idu zbrog praznika sam se razocarao, ali boze moj, idemo dalje.

skiDeki

Najbitnije je da su zavrseni i da su u test fazi. To sto ce da malo kasni razocarace goste koji dolaze pre njihovog pustanja u rad!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Quote from: skiDeki on 22 December, 2009, 22:22:14
Najbitnije je da su zavrseni i da su u test fazi. To sto ce da malo kasni razocarace goste koji dolaze pre njihovog pustanja u rad!

Ma i to sto kazes...dobro je pa je pri kraju...tj. test fasa (ogorjelica) a poljice...bas sam mislio da su autrijanci ozbiljni ljudi...tj. izvodjaci (Leitner)....i sto ce se podosta ljudi pomalo razocarat...i sto ce placat toliki skipass a da ne rade oba sestosjeda...
a neka prognoza oko Poljica...po recima VIP-a dolaze valjda ''dvojica'' 28.12... onda tamo negde 17-20.01.2010.!!
Sve u svemu sledeca zima joooooooooj!!!!!! BICE BRUKA!!! :)))))
2xSestosjed(+kabinice)+topovi na praci+uredjenje staza.. + nadamo se i da ce omogucit nocno skijanje!  NAPRED!!!!!!!!!
:bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::(

bataneo NS

treba docekati sledecu zimu :)   Mozda i poljice prorade 5.1 ko zna sta moze biti :)   A ako ne proradi malo ce biti glupo da onolika masa seta i skija pored i oko sestoseda i svi gledaju u njega, a on ne radi, i jeste da ce biti dosta razocaranih ljudi ukljucujuci i mene, ali dobro, imamo ogorjelicu :) zar ne ?  :)

skiDeki

Bataneo, mogu te ja povesti u februaru kad budem isao tad ce raditi cica sa poljica sigurno :)
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Quote from: skiDeki on 22 December, 2009, 22:38:29
Bataneo, mogu te ja povesti u februaru kad budem isao tad ce raditi cica sa poljica sigurno :)
hahHahahahah...cica sa poljica :D  Definitivno ce da radi cica... :) i definitivno je najaci period od 20.02-20.03.!!!!

FreakBL

Jutros u Banjaluci 16 stepeni. Vjetar duva ludachki a snijega skoro da vishe i nema. :( Kako je gore?
Volim snijeg pa makar i na razglednici.

mijat